Bahçeli: Suriye’de İşgal mi olsun istiyorsun

Bahçeli: Suriye’de İşgal mi olsun istiyorsun
Devlet Bahceli Erdoğan’a Almanya’dan seslendi: "Suriye’de İşgal mi olsun istiyorsun!".

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Almanya ziyareti çerçevesinde Essen şehrinde Almanya Türk Federasyonu'nun 27. Büyük Kurultayı'nda konuştu. Konferansı takip eden binlerce kişiye konuşan Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı sert eleştirdi. Bahçeli konuşmasında, "Davos'ta İsrail'e önde 'One minute' deyip arkada 'Yanlış anladınız' diyerek, bağışlanma talebinde bulunacak kadar küçülmedik. Kişilik ve ahlak erozyonuna uğramadık." ifadesine yer verdi.

ERDOĞAN, EMPERYALİST HEVESLERİN TEŞRİFATÇILIĞINI YAPIYOR!

Sık sık alkışlarla kesilen konuşmasında MHP lideri Suriye konusunda Erdoğan'a yüklenerek, "Sayın Başbakan sen kendinde misin? Ağzından çıkanları kulağın duyuyor mu? Ne yani emperyalist heveslerin teşrifatçılığını yapmaya mı niyetlisin. Suriye işgal mi olsun istiyorsun.?" şeklinde konuştu.

Davos'ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e söylediği sözleri hatırlatan Bahçeli, "Biz milleti bağ bozumuna tabi tutanlar gibi ele almadık. Yeri gelince teröristle müzakere eden, Kandil'e göz kırpan, İmralı'yı mesken tutan ve milleti 36 parçaya ayıran. Yeri gelince de sözde devletçi ve milliyetçi kesilen siyaset cambazları hiç olmadık. Brüksel lobilerinin içten pazarlıkçı loş koridorlarında yolumuzu hiç kaybetmedik. Birleri gibi Washington'a eğilmedik, bükülmedik ve hiçbir sözümüzü sineye çekmedik. Davos'ta İsrail'e önde 'One minute' deyip arkada 'Yanlış anladınız' diyerek, bağışlanma talebinde bulunacak kadar küçülmedik. Kişilik ve ahlak erozyonuna uğramadık." dedi.

VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

"SURİYE İŞGAL Mİ OLSUN İSTİYORSUN"

Bahçeli şöyle devam etti: "Diyarbakır'ı Mısır'ın Tahrir Meydanı'na çevirme beyanları, kulaklarımızda çınlamaktadır. Ayrılma, dağılma, alt etnik kimliklere bölünme arayışında olanlar çevremizde arttıkça iştahları artmakta ve kendilerine dayanak bulmakta. Ancak Başbakan Erdoğan bunun farkında değildir. Bu tehlikeyi sezecek basiretten yoksun olduğunu göstermektedir. Kendisi Tunus, Mısır ve Libya derken şimdi de Suriye'yi hedef almıştır. Bugün kalkmış 'Suriye Libya kadar yankı uyandırıyor' sözleriyle adeta batıya 'Neden müdahale etmiyorsunuz? ince ayarını ve ikasızını yapmaktadır. Ve 'Libya için iştahlarını kabartanlar Suriye'deki katliamlara sessiz kalması insanlık vicdanlarında tamiri zor yaralar açmaktadır' sözlerinin nerelere varacağını ve nasıl bir sonuç doğuracağını ya bilmemekte ya bildiği halde emperyalizmin tetikçiliğine kapı aralamaktan rahatsızlık duymamaktadır. Bu sözler aklın ve idrakin durduğuna ve dağıldığına, delaletin, vahametin ve şiddet davetlerinin Sayın Erdoğan'da nereye kadar ulaştığı göstermektedir. Almanya'dan sormak isterim ki, Sayın Başbakan sen kendinde misin? Ağzından çıkanları kulağın duyuyor mu? Ne yani emperyalist heveslerin teşrifatçılığını yapmaya mı niyetlisin. Suriye işgal mi olsun istiyorsun?"

ALMANYA DEVLETİ BU CİNAYETLERİ AYDINLATMALIDIR

Türk Federasyonu 27'nci Büyük Kurultayı için Almanya'da bulunan Bahçeli, Alman hükümetine tepki gösterdi, "Almanya devleti bu cinayetleri aydınlatmalıdır, bu onların boyunlarının borcudur." dedi.

Bahçeli, "Çaresiz kaldınız ama durmadınız karnını doyurmak evinizin iaşesini sağlamak için bunlara takılmadınız. Yabancı saldırılara ırkçı saldırılara tahammülsüz bakışlara aldırış etmediniz. Evlerinizin kundaklanmasına canice ve hunharca suikastlara teslim olmadınızı. Döner tezgahlarının başında emeği ile siftahlarının peşinde olan kardeşlerimizin vahşice ve bir plan dahilinde kıyılmasını unutmadınız" dedi. Alman hükümetinin bu saldırıları bir an önce açığa çıkarması gerektiğini söyleyen Bahçeli, "Bu onların boyunlarının borcudur" diye konuştu. Bahçeli, "Alman Devletinin özgürlük ve insan hakları savunucçularının eğer biraz utanmaları zerre kadar izanları varsa vatandaşlarımısza yönelik cinayetleri aydınlatmaları ve kanlı elleri adalete teslim etmeleri boyunlarının borcudur. Ve katilleri onların devlet içindeki uzantılarını biran önce ortaya çıkarmalıdırlar" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com