Bahçeli Törene Katılmadı Çünkü...

Bahçeli Törene Katılmadı Çünkü...
Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanlığı karargahındaki 30 Ağustos Zafer Bayramı töreninde tebrikleri, 76 yıllık bir geleneğe son vererek ilk kez Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kabul etmesini uygun bulmadığı için Zafer bayramı tör

MHP Genel Merkezi'nde partililerle bayramlaşan gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Bahçeli, 30 Ağustos törenlerine katılmaması konusundaki soru üzerine, Atatürk'ün Zafer Bayramı'nı Türk ordusuna armağan ettiğini belirterek şu değerlendirmede bulundu:
“Sayın Cumhurbaşkanı 30 Ağustos Zaferini, bu geleneğin dışında kullanmıştır. Bu, Türkiye Cumhuriyeti devletinin bugüne kadar oluşturmuş olduğu milli değerlerin, geleneklerin itibarsızlaştırma ve etkisizleştirme operasyonunun bir süreç olarak devamının işaretidir. MHP olarak, bunu kabulümüz mümkün değildir. Bunun adı demokratikleşme ve sivilleşme değil, bir milleti tarih şuuru ve değerleri ile tamamen silikleştirme hareketidir.”

Bahçeli, Gül'ün Anıtkabir ziyaretine başkanlık etmemesine de işaret ederek, “Eğer başkomutan, gerçekten bir sivilleşme hareketini başlatmış olacak ise bu süreci Anıtkabir'i ziyaretten başlatarak Genelkurmay karargahındaki tebrikata kadar sürdürmesi lazımdı. Bir bölümünü yok farz edip, bir bölümünü kabul eden bir anlayışı da kabul etmemiz mümkün değildir. Bu uygulamadan vazgeçilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Görevini tamamlamıştı
Bahçeli, 27 Nisan e - muhtırasının Genelkurmay'ın internet sitesinden kaldırılması konusunda, “27 Nisan bildirisi amacına ulaşmıştır, oy kaybına uğramış Adalet ve Kalkınma Partisi'ni 22 Temmuz 2007'de iktidar yapmıştır. O bakımdan görevini tamamlanmış bir bildirinin artık internet sayfalarında dolaşmasına gerek yoktur” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com