Bahçeli'den 10 şehit açıklaması

Bahçeli'den 10 şehit açıklaması
MHP lideri Bahçeli: Hükümet bir karar vermeli Kandil'i yerle bir etmelidir..

Şırnak Beytüşşebap'taki 10 şehit haberi sonrası akşam saatlerinde bir açıklama yapan MHP lideri Devlet Bahçeli, 'Sınıötesinden sızdığı anlaşılan teröristlerin Kuzey Irak'tan destek sağladıkları tescillenmiştir. Akil adamlar girişiminden yol yakınken vazgeçilmelidir. Hükümet bir karar vermeli Kandil'i yerle bir etmelidir..' dedi.

MHP'nin internet sitesinde Devlet Bahçeli imzasıyla yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

ÜLKEMİZ DAĞILMANIN EŞİĞİNE SAVRULDU

Bölücülüğe verilen ümitler ve yıkım projesi kapsamında atılan tehlikeli adımlar ülkemizi bölünmenin ve dağılmanın eşiğine kadar savurmuştur. Hükümetin fitne saçan, ayrımcılığı teşvik eden ve milli beklentilerle ihtilaflı politikaları kandan beslenen canilerin eline koz vermiş ve alçak eylemlerine ivme kazandırmıştır. Başbakan birkaç gün önce katıldığı bir televizyon programında ülkemizde bir Kürt sorunu olmadığını, PKK ve terör sorunu olduğunu ifade etmiştir. Başbakan açılım denen yıkım projesinin arkasından giderken, Milliyetçi Hareket olarak kendisini samimi bir şekilde uyarmış bin yıllık kardeşliğimizin bozulacağından bahsetmiştik.

BAŞBAKAN BİZİM SÖYLEDİĞİMİZ ÇİZGİYE GELDİ

Bugün görüyoruz ki Başbakan bizim o günlerde söylediğimiz çizgiye gelmiş durumdadır. Bu her ne kadar sevindirici bir gelişme olsa da yeterli değildir. Başbakan’ın bu açıklamalarında samimi olmasını, etnik fitnenin tuzağına düşerek mesafe alınamayacağını idrak etmiş olmasını umut ve temenni ediyoruz. Terör sorununun yanlış teşhisiyle ilgili yaklaşık on yıldır süregelen sakat zihniyet milletimize çok zarar vermiş, çok sayıda vatan evladının şehit düşmesine neden olmuştur. Son günlerde artan hunhar terör saldırılarının ve teröristle kucaklaşma cüretinin asıl nedenini açılım denen ihanet projesinde aramak gerekmektedir. Başbakan bu projeden vazgeçtiklerini bir an önce ilan etmelidir. Türk milleti AKP hükümetinden terörle kararlı ve milli bir mücadele beklemektedir.

EMELLERİNE ASLA ULAŞAMAYACAKLAR

Milliyetçi Hareket Partisi, AKP samimi olduktan sonra; bölücülük ve terörle mücadelede desteğini ve yardımını hiçbir zaman esirgemeyecektir. Türkiye’nin milli birliğine ve ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne kastetmeyi amaçlayan hainler çok iyi bilmelidir ki, Türk milletinin azim ve kararlılığı karşısında alçak emellerine hiçbir şart altında ulaşamayacaklar ve kendilerini bekleyen hazin akıbetten kurtulamayacaklardır. Aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, silah arkadaşlarına ve milletimize başsağlığı diliyor, yaralıların da bir an önce sağlıklarına kavuşmasını niyaz ediyorum. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com