Bahçeli'den 12 şehit açıklaması

Bahçeli'den 12 şehit açıklaması
MHP lideri: Afganistan'daki askeri varlığımızı tekrar gözden geçirmeliyiz.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,Afganistan’ın karanlık ortamında güvenlik görevlilerimizin kaybı, artan şiddet ve tahrik yüklü gelişmeler buradaki askeri varlığımızın tekrar gözden geçirilmesini gerekli kılmaktadır” dedi.

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada Afganistan’da helikopterin düşmesi sonucu 12 Türk askerinin şehit olmasının herkesi derin bir üzüntüye ve kedere sevk ettiğini ifade etti.

Bahçeli, şehit olan askerlere Allah’tan rahmet, acılı ailelerine, silah arkadaşlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerine de başsağlığı diledi. “Türk askerinin başına çuval geçirenlerin AKP tarafından Ankara’da taltif edildiği sıralarda, Afganistan’dan şehit haberlerinin gelmesi özellikle düşündürücü ve dikkat çekicidir” diyen Bahçeli, kazanın oluş şekli, nedenleri ve helikoptere herhangi bir saldırı olup olmadığı konularının acilen netleştirilmesi ve konuyla ilgili incelemelerin çok yönlü derinleştirilmesi gerektiğini belirtti. Bu kapsamda Afganistan’daki olayların ve gelişmelerin ortaya çıkardığı maliyetin her geçen gün arttığını vurgulayan Bahçeli, Türkiye’nin Afganistan’daki askeri varlığının tekrar gözden geçirilmesini isteyerek, şunları kaydetti:

“Tam bir açmaza sürüklenerek kördüğüm haline gelen dost ve kardeş bu ülkenin, istikrarsızlık içinde bulunması ve henüz kalıcı bir toplumsal mutabakata ulaşamaması öncelikli kaygı konusudur. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin barış misyonuyla hareket etmesi ve dünyanın değişik yerlerinde güvenliği ve düzeni sağlama konusunda uluslararası görev üstlenmesi elbette takdire şayan bir durumdur. Türk milletinin şefkati, hoşgörüsü ve yardımseverlik duygusu bu şekilde temsil edilmekte ve tanıtılmaktadır. Ancak Afganistan’ın karanlık ortamında güvenlik görevlilerimizin kaybı, artan şiddet ve tahrik yüklü gelişmeler buradaki askeri varlığımızın tekrar gözden geçirilmesini gerekli kılmaktadır.

Zira bir güvenlik görevlimizin hayatı bile hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar değerli ve vazgeçilmezdir.

Afganistan’daki kanlı hadiseler, terör gruplarının etkinliği, Yüce Dinimize yönelen hakaretamiz davranışlar, sivil ve masum insanların cinayete kurban gitmesi insanlık vicdanının kabul edemeyeceği sefillikler olarak hafızalardan silinmeyecektir. Bu itibarla, yabancı memleketlerde bulunan güvenlik kuvvetlerimizin hak ve hukukunun korunması, hayatlarının riske atılmaması için AKP hükümeti her platformda inisiyatif almalı ve gereğini sorumluluk duygusu içinde yapmalıdı
r.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com