Bahçeli'den Ak Parti'ye Wikileaks Desteği!

Bahçeli'den Ak Parti'ye Wikileaks Desteği!
''Yabancı bir siteye dayanarak AKP hakkında hüküm vermeyiz'' dedi ve...

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dünyayı sarsan Wikileaks belgeleriyle ilgili olarak, "Parti olarak, yabancı bir ülkedeki internet sitesine dayanarak ve sağladığı bilgilere bel bağlayarak AK Parti hakkında hüküm veremeyiz ve iç politikamızın malzemesi olarak kullanmayız" değerlendirmesinde bulundu.

Partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuşan Bahçeli, Wikileaks belgelerine değindi. Birkaç günden beri Türkiye'de ve dünyada İsveç merkezli bir internet sitesinden ifşa edilen ve kendilerini hayrete düşüren değerlendirmelere ve ifadelere şahit olduklarını belirten Bahçeli, servis edilen bilgilerin ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan sızdırılmasının konuya daha farklı bir boyut ve anlam kazandırdığını söyledi. İnternet sitesinde gizli ilişkilerin, kişilerle ilgili değerlendirmelerin, yorumların, devlet ve hükümet başkanları, siyasetçiler, bürokratlar hakkında çarpıcı tespitlerin de yer aldığını anımsatan Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Meselenin bizim açımızdan asıl önemli olan tarafı öncelikle ülkemizle ilgili olan kısmıdır. Özellikle Başbakan Erdoğan'la birlikte bazı AK Parti'li yönetici ve bakanlara yönelik açıklamalar, ibareler, teşhis ve görüşler çok dikkat çekicidir. Parti olarak, yabancı bir ülkedeki internet sitesine dayanarak ve sağladığı bilgilere bel bağlayarak AK Parti hakkında hüküm veremeyiz ve iç politikamızın malzemesi olarak kullanmayız. Bu en başta bizim ilkelerimiz açısından doğru ve hakkaniyetli bir tutum olmayacaktır.

Ancak milletimiz tarafından kamuoyuna sızan bilgilerin ne kadar doğru olduğu ve iddiaların içeriğinin gerçekleri yansıtıp yansıtmadığı hususu önemli bir hal almıştır. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin konuyla ilgili tatmin edici ve inandırıcı açıklamalarına ihtiyaç vardır ve milletimiz bunun bir an önce olmasını beklemektedir. Kaldı ki biz ne Başbakan Erdoğan'ı ne de hükümeti ve çalışma arkadaşlarını yabancıların görüşlerinden hareket ederek tanıyacak değiliz. AK Parti ne kadar yanlışa düşse de ve ihanete uzanana hatalar yapsa da, bunları biz milletimizden başka kimseyle konuşmayız ve iç politikamıza dışarıdan müdahalelerin yapılmasına kararlılıkla karşı çıkarız. Biz AK Parti'yi biliyoruz, tanıyoruz ve bu konuda bizim hiçbir kaynağa ihtiyacımız yoktur."

Bahçeli, Wİkileaks belgelerini dikkatle takip edeceklerini ancak dışarıdan yapılacak yönlendirme ve karartma niyetlerine karşı duracaklarını ve bunu iç politikaya tanzim etmeye çalışanlara fırsat vermeyeceklerini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com