Bahçeli'den AKP'ye çağrı

Bahçeli'den AKP'ye çağrı
MHP lideri Devlet Bahçeli, PKK tarafından kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün için AKP'ye bir çağrıda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçırılması" hakkında yazılı açıklama yaptı. Milliyetçi Hareket Partisi'nin Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasından büyük üzüntü ve endişe duyduğunu belirten Bahçeli, CHP Camiasına, Aygün'ün ailesine, seçmenlerine ve sevenlerine sabır ve metanet diledi.

AKP hükümetinin devletin tüm imkânlarını harekete geçirerek kaçırılma hadisesine konu olan milletvekilini sağ salim bulması ve pusu kuran canileri ağır bir şekilde cezalandırması gerektiğini belirten Bahçeli, "Bilinmelidir ki ülkemizin yakın tarihinde böylesi bir rezalet ve zaafiyet hiçbir şekilde görülmemiş ve yaşanmamıştır" dedi. MHP Lideri Bahçeli iddialarını şöyle sürdürdü:

"-İktidar zihniyetinin takip ettiği politikalar, bölücü terörün bu denli cüret ve cesaret kazanmasında en büyük etken ve neden olarak karşımızdadır.

-Bugüne kadar asker, polis, öğretmen, korucu, kaymakam, mühendis, avukat ve sağlık teknisyeni kaçıran kanlı örgüt, sonunda kara listesine milletvekili de ilave etmiştir. Bu eylem açıkça Türk milletinin iradesine ve saygınlığına darbe ve hakarettir. Bölücü terör örgütü PKK ne yaparsa yapsın, millet egemenliğinin somutlaştığı Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni yönlendiremeyecek ve yozlaştıramayacaktır."

-"CHP ÇAĞRISINI GERİ ÇEKSİN"-

Bağımsızlık mücadelesi vererek devlet kuran Gazi Meclisin, her türlü saldırı ve mütecaviz niyetlere karşı dayanma ve bunların üstesinden gelme kararlılığına fazlasıyla sahip olduğunu kaydeden Bahçeli, "Bu kapsamda insan, silah ve uyuşturucu kaçakçısı bölücü terör örgütünün, millet iradesini tutsak alması ve yaralaması kesinlikle mümkün olmayacaktır. PKK'nın 15 Ağustos 1984 Şemdinli'de gerçekleştirdiği baskının sözde yıldönümünde, TBMM'ni açtırmaya ve kanlı siciliyle kendisine muhatap kılmaya dönük kurnazlıkları sonuçsuz ve temelsiz kalmaya her zaman mahkûm bırakılacaktır" dedi.

MHP Lideri Bahçeli, "Bu itibarla CHP'nin, PKK'nın bu canice ve haince girişiminden sonra, Meclis'i toplantıya davet eden yaklaşımından vazgeçmesi hem bir zorunluluk hem de millet iradesinin eşkıyalara peşkeş çekilmemesi için atılacak doğru bir adım olarak değerlendirilmelidir" görüşünü savundu.

-"BİRKAÇ MEHMET"E TEPKİ...-

Bahçeli, AK Partili Hüseyin Çelik'in sözleri konusunda ise tepkisini şöyle dile getirdi:

"Ayrıca "Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclisi toplayamayız.' diyerek şuursuzluğun çukuruna ve bölücülüğün uçurumuna düşen siyasetin kara mizahı olan zatı, şehitliği ve şehitlerimizi küçümseme yanlışına düşmesinden dolayı kınıyor ve bir an önce özür dilemeye davet ediyorum. Unutulmamalıdır ki birkaç PKK'lı, birkaç BDP'li, birkaç AKP'li ve birkaç emperyalist istiyor diye Türk milletinin ne vatanından, ne varlığından, ne insanından ve ne de bağımsızlığından ödün vermesi hiçbir şart altında mümkün değildir. Bu çevrelerin hesaplarını bu tarihi nitelikli inanç ve ilkeye göre yapması kendi hayırları gereği olacaktır." (EAK)

Kaynak: anka

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com