Bahçeli'den AKP'ye Matematiksel Gönderme!

Bahçeli'den AKP'ye Matematiksel Gönderme!
Bahçeli, AKP'yi 7-K'lı Tahribat Zinciri Yaratmakla Suçladı...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP'nin gerilimden medet umduğunu, her türlü istismarı siyaset adına yapmayı mübah gördüğünü belirterek, "Zira yaşadığımız sancılar mutlaka olması gereken toplumsal değişim arzusundan ziyade, kötü bir yönetimin neden olduğu "Kriz, Kargaşa, Kaos, Korku, Kutuplaşma, Kavga ve Karanlık'dan oluşan "7-K'lı tahribat zinciridir" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya'da Sueno Otel'de gerçekleştirilen Akademisyenler Çalıştayı'nda konuştu. Toplumu değiştirmek isteyenlerin başvurduğu en kestirme ve yapay yolun önce toplumsal kurumları değiştirmekten geçtiğini belirten Bahçeli, "Demokratik rejimlerde köklü dönüşümler toplumsal tahribatlara yol açar ve ağır bireysel ve toplumsal kimlik ve kişilik travmaları oluşturur" diye uyardı.

- BAHÇELİ'DEN, BAŞBAKAN'A ÜSTÜ KAPALI UYARI-

MHP Genel Başkanı, konuşmasında iktidarı şu sözlerle uyardı:

"Bu konuda toplumsal taleplerin çok ötesinde kurumsal zorlamalara müracaat edenlerin, toplumu kazanmadan dayatmalara başvuranların veya toptan eski kurumu yıkarak yeni olduğunu zannettiklerini eski topluma zorlayanların başarısızlıklarına tarih şahittir. Ne var ki, toplumsal kurumları ortadan kaldırarak, yerine yenilerini koymaya çalışanlar kadar, mevcut yapıları özürlü siyaset algıları ile kötü yönetimleri ile tahrip edenler de aynı çıkmaz yolun yolcularıdır."

- BAŞBAKAN'IN ÜÇ ÇOCUK SÖYLEMİNİ HATIRLATTI-

Aile kavramının zayıflamaya yüz tuttuğuna işaret eden Bahçeli, "Ancak AKP iktidarının "üç çocuk' tavsiyesi dışında aileyi koruyucu hiçbir tedbir almadığı da bir gerçektir" dedi.

Devleti ve toplumu ayakta tutan yapı taşların yerinden oynadığına dikkat çeken MHP Genel Başkanı, "Üzerinde tartışmaların yapıldığı laiklik de bu yıpranmadan payını almakta" dedi.

- "AKP GERİLİMDEN MEDET UMUYOR"-

AKP zihniyetinin gerilimden medet umduğunu belirten Bahçeli, "Her türlü istismarı siyaset adına yapmayı mübah gören, milletin sosyolojik süreçlerini alt üst eden tahripkar gafleti, ihanete varan uygulamaları ve geçmişle bağlantılı nefreti bugün karşımızdaki karanlık ve vahim tabloyu çıkarmıştır" diye konuştu.

- YARGIDAKİ TARTIŞMA-

Son günlerde AKP ile yargı oranları arasındaki tartışmaya da gönderme yapan Bahçeli, şöyle dedi:

"Bir toplumsal ihtiyaç ve kararlardan doğmuş yapı olan devletin toplum hayatında sahip olduğu üç önemli hak; yasama yapabilme, yürütmede bulunma, yargılama hakları ve bunları icra eden müesseseler arasındaki gerilimler AKP iktidarları döneminde tehlikeli boyutlara ulaşmıştır. Nitekim tarihin derinliklerinden gelerek toplumsal taleplere göre şekillenmiş toplumsal kurumlar ve oluşmuş yapı alt üst olmaktadır."

- BAHÇELİ'DEN YENİ KAVRAM: "7-K"-

Ülkenin kötü yönetildiğini vurgulayan Bahçeli, 7-K olarak nitelendirdiği yeni bir kavram ortaya atarak, "Zira yaşadığımız sancılar mutlaka olması gereken toplumsal değişim arzusundan ziyade, kötü bir yönetimin neden olduğu 'Kriz, Kargaşa, Kaos, Korku, Kutuplaşma, Kavga ve Karanlık'dan oluşan "7-K'lı tahribat zinciridir" dedi.

- "SİYASİ İRADE DEMOKRATİK YOLLARDAN EL DEĞİŞTİRMELİDİR"-

Ülkenin normalleşmesi için AKP'nin gitmesi gerektiğini iddia eden Bahçeli, "Ülkemizin normalleşmesi ve millet olarak özgüvenimizi tekrar kazanmamız için demokratik yollardan siyasi iradenin el değiştirmesi ve yenilenmesi zorunlu bir hale gelmiştir" dedi.

Bahçeli, Türkiye'nin karşısındaki çok ciddi iç ve dış güvenlik tehlike ve tehditlerin gittikçe ağırlaştığını belirterek, şöyle devam etti:

"Etnik bölünmeyi amaçlayan kanlı terör tırmanmıştır. Siyasi ayrılıkçılık hevesleri hız kazanmıştır. Etnik bölünmeye zemin hazırlayan iç ve dış tahrikler artmıştır. İç huzur, kardeşlik ve dayanışma ruhu yara almıştır. Cumhuriyetin ilke ve esasları tartışmaya açılmış, yıkıma anayasal kılıf bulma süreci başlatılmıştır. Kimlikler kaşınarak sistemli tahriklerle kavga ve çatışma ortamı körüklenmiştir. Türkiye'nin milli devlet niteliği ve üniter yapısı hedef alınmıştır. Tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek dil ilkeleri sorgulanmakta ve yıkılmak istenmektedir. Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığını, geleceğini ve sınırlarını hayati derecede yakından etkileyecek düzeyde bir beka sorununu ortaya çıkarmıştır."

- "MİLLİ DEVLET ANLAYIŞIMIZ ARKADAN HANÇER YEDİ"-

Baskı ve zulümle tesir ve etki altına alınmadık hiçbir kurum ve sosyal kesimin bırakılmadığını savunan Bahçeli, "Devlet organları son derece tehlikeli gerilim ve çatışma ortamlarına çekilmiş, Türk Silahlı Kuvvetleri tartışmaların odağına yerleştirilmiş ve yeni mağduriyet alanları oluşturulması için sinsi bir faaliyet yürütülmüştür.Milli devlet anlayışımız arkadan hançer üstüne hançer yemiş, kutsallarımız ve milli tezlerimiz ağır bir darbe almıştır" dedi.

- "MÜLTEZİM GİBİ MİLLETİ SOYDU"-

AKP'nin sekiz yıldır milleti oyaladığını savunan Bahçeli, "Adeta mültezim gibi milletimizi soymuş, fakirleştirmiş ve takatsiz bırakmıştır" iddiasında bulundu.

Devlet Bahçeli Haziran ayında yapılacak seçimin kader seçimi olacağına dikkat çekerken şöyle dedi:

"Türkiye'nin milli tarih ve kültür bilincinin, varisi olduğu Türk-İslam geleneğinin ve milli değerlerinin rehberliğinde çağı kavrayan ve kuşatan yeni ve büyük atılımların hayata geçirilmesi mecburidir. Başkent Ankara merkezli ve insan odaklı bir aydınlanma dönemi ve yeni bir milli birlik ve dayanışma ruhuyla Türkiye'nin ayağa kalkacağı topyekun bir onarım, yeniden inşa ve şahlanış süreci başlatılmalıdır."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com