Bahçeli'den Anket Tepkisi

Bahçeli'den Anket Tepkisi
Bahçeli, Ak Parti'yi yüzde 40'la tek başına iktidar gösteren kamuoyu araştırmalarını eleştirdi...

'Türkiye'den kaçmazsan millet nasıl rezalet içinde olduğunu bilir' diyen Bahçeli, yapılan anketlerin de toplumu yanıltmak amaçlı yapıldığını ifade etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kaset istifalarının ardından önceki gece geç saatlare kadar Genel Merkez'de çalıştı. Bahçeli, dün ilk olarak parti avukatı Hamit Kocabey ile görüştü. MHP Lideri dün de Isparta, Burdur ve Antalya'da partisinin düzenlediği mitinglere katıldı.

TÜRKİYE'DEN KAÇMAZSAN NASIL REZALET İÇİNDE OLDUĞUNU GÖRECEKSİN
Başbakan Erodğan'ın 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e yaptığı eleştirilere karşı çıkan Bahçeli, şöyle konuştu: "Başbakan Erdoğan, ülkeye hizmet etmiş ne kadar siyasetçi varsa onları aşağılıyor. Bunu Süleyman Demirel Bey'in ilinde olduğu için söylemiyorum. Ne var ne yoksa Recep Tayip Erdoğan olan kendisinden başlatmaya çalışıyor. İktidardan düştüğün zaman, nasıl bir rezalet içinde olduğunu Türkiye'den kaçmazsan, bu millet yakından bilecektir."

AKP'NİN OYU HALA YÜZDE 40'IN ÜSTÜNDEYSE...
Bu iktidar döneminde yandaşlara, işbirlikçilere ve hanedanlara uygulanan rant ekonomisinin diğer yanda yoksulluk ekonomisini sömürü aracı haline dönüştüğü bir ekonomik modelin uygulandığını savunan Devlet Bahçeli,işsiz sayısının 6 milyon, yoksulun da 13 milyon olduğunu anlattı. Bu manzara ortatayken Ak Parti'yi hala yüzde 40'la tek başına iktidar gösteren kamuoyu araştırmalarını eleştiren Bahçeli, şunları söyledi: "Bunlar özel olarak yönlendirilmiş, AKP'den beslenen kamuoyu araştırmalarıdır. AKP'nin oyu yüzde 40 ve üzerindeyse olsa olsa bunların beslemeleriyle, kamuoyunu oluşturmak görevini üstlenmiş olmalarıdır. Ama gerçek, yapılan araştırmalar değildir."

2007 seçimlerinde Isparta'nın durumu

AKP: % 43.87 (3 vekil çıkardı)
CHP: % 13.34 (1 vekil çıkardı)
MHP: % 23.67 (1 vekil çıkardı)
2011'de 4 vekil seçilecek.

2007 seçimlerinde Burdur'un durumu

AKP % 41.44 (2 vekil çıkardı)
CHP % 21.31 (1 vekil çıkardı)
MHP %18.63 (1 vekil çıkardı)
2011'de 3 vekil seçilecek.

2007 seçimlerinde Antalya'nın durumu

AKP % 34.02 (5 vekil çıkardı)
CHP% 29.08 (5 vekil çıkardı)
MHP % 19.97 (3 vekil çıkardı)
2011'de 14 vekil seçilecek.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com