Bahçeli'den BDP'ye "Tokat" tepkisi

Bahçeli'den BDP'ye "Tokat" tepkisi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Devlet Bahçeli, BDP'nin başlattığı "sivil itaatsizlik" eylemlerinde polise taş ve tokat atan milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması teklifinde bulundu. Polise tokat atan milletvekillerinin Yüc

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Devlet Bahçeli, BDP'nin başlattığı 'sivil itaatsizlik' eylemlerinde polise taş ve tokat atan milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması teklifinde bulundu. Polise tokat atan milletvekillerinin Yüce Divan'a gönderilmesi gerektiğini SAVUNAN Bahçeli, 'Seçime 80 gün kala ben diyorum ki, polise tokat atanların dokunulmazlıklarını kaldıralım. Bir günde olmazsa, 48 saatte, o da olmazsa 72 saatte bu işi bitirelim' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin il binasının açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin en önemli sorununun işsizlik olduğunu ifade ederek, hükümeti eleştirdi. Polise taş ve tokat atan BDP milletvekillerini sert sözlere eleştiren Bahçeli, 12 Haziran seçimlerinde milletin AK Parti'yi iktidardan indireceğini öne sürdü. Türkiye'de yaşayan herkesin milletin öz evladı olduğunu, Türk ve Kürt kökenli vatandaşların birbirinden kız alıp verdiğini ifade eden Devlet Bahçeli, 'Bu ülkede yaşayan herkes milletimizin öz evladıdır. Hiç birini ayırt edemeyiz. Hepsi Allah'ın emanetidir. Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana bu yönde hareket ediliyor. Yapılan bir araştırmaya göre, 4 milyona aşkın Kürt ve Türk birbirinden kız almış vermiş, yuva kurmuştur. Bu ailelerde 4'er, 5'er çocuk var. Bir çatışama ve bölünme olursa bu yuvalardan eser kalmaz. Gelin baba evine döner, evin erkeği başka yere gider. İşte o çocuklara, o zaman hangisine Kürt, hangisine Türk diyecekseniz. Eğer bir bölünme olursa bunlar ortaya çıkar. Ve bölünme ayrışma başladı, hızla devam ediyor. Böyle bir durum AK Parti iktidarında gittikçe yaygınlaşıyor. 1 Ağustos 2009, bin yıllık kardeşliğin birlik ve dirliğin kara günüdür. Dönemin İçişleri Bakanı'nın bölücüleri teşvik ve tahrik eden sözde yazar ve aydınlarla bir araya gelip yıkım projesini anlattığı gündür. Yüksekova'da, Şemdinli'de ve Hakkari de son günlerde neler oluyor. Sivil itaatsizlik adı altında polislerimizi tokatlıyorlar, taş atıyorlar, linç girişimimde bulunuyorlar. Yüksekova'daki ayaklanma provasında polislerimiz linç ediliyor. Hayati tehlike ile Van'daki hastaneye zor yetiştiriliyor. Türkiye bu mudur? 12 Haziran; AK Parti'den kurtuluş günü ve Türkiye'nin kurtuluş günü olacaktır. Bu kararı vermek zorundayız. Bugünkü iktidarı, iktidara getiren, AK Parti'ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum; AK Parti'nin gidişatı gidişat değil. Bunu durdurmak, iktidara getirenler olarak sizin göreviniz olmalı. Çünkü bunlar Ortadoğu da sultan ve padişah, İstanbul'da milyarder, Türkiye'de demokratik olmuşlardır' diye konuştu.
Türkiye'de kan değişimine ihtiyaç olduğunu, polise tokat ve taş atanların dokunulmazlıklarının kaldırılarak Yüce Divan'a gönderilmesi gerektiğini savunan Devlet Bahçeli, şöyle devam etti:
'Bu seçimden sonra AK Parti iktidarı devam ederse, işsizlik ve yolsuzluk çözülemez, yoksulluk ortadan kaldırılamaz. Yandaşlık yapan gazetecilerin ve sözde aydınların tespitleri, milletin yaşadığı gerçekleri değiştiremez. Türkiye'de en önemli mesele işsizliktir. Şuan Türkiye'de yüzde 11 işsizlik var. Bu da 2 milyon 600 bin kişinin işsiz olduğu anlamına geliyor. İktidar yandaşlarının altında eskiden bisiklet bile yoktu ama şimdi son model arabalarla geziyorlar. Kendi evlatlarını zengin ettiler. Türkiye'ye şaşı bakıyorlar. Evlatları mutlu ve zengin olduğu için milleti de mutlu sanıyorlar. Son günlerde sivil itaatsizlik adı altında başlatılan eylemlerde polisimize tokat ve taş atanlar var.
Polisimize tokat atanlar, saldıranlar, dokunulmazlığı kaldırılıp Yüce Divan'a gönderilmeli. MHP olarak seçime 80 gün kala diyorum ki; dimdik görevimizin başındayız. 330 milletvekilin ile gel, beraber dokunulmazlığı kaldıralım. 1 gün yetmiyorsa 2 gün, yetmezse 72 saatte kaldıralım. Bakalım kim nereye kaçıyor? Kim nerede ihanetin hesabını veriyor, hep birlikte görelim. Türkiye'de bir kan değişimine yeni bir nefes almaya ihtiyaç var.'
'Ergenekon' soruşturması kapsamında isim vermeden gazeteci Ahmet Şık'ın yayınlanmamış kitabına yönelik baskınları değerlendiren Devlet Bahçeli, 'Diyorlar ki 'bizi millet iktidar yaptı'. Yayınlanmamış kitabın hesabını mahkemede sor diye mi millet seni iktidar yaptı? Seni millet getirdi doğrudur ama yine millet götürecek. İşte o zaman millet, MHP'yi iktidar yapacak. İşsizliği bitirmek, yolsuzluklardan hesap sormak için MHP'nin iktidarına ihtiyaç vardır. Kim ne derse desin, iktidarın tahribatını ortadan kaldıracak iktidarın yolu MHP iktidarıdır. Aziz Uşaklılar; nohutla, fasulye ile ve kömürle iktidara gelenlere mahkum değilsiniz. Bu yardımlar gelirse alın yiyin, bu sizin hakkınızdır. Çünkü bunun kaynağı millettir. Bu kaynaklar milletin vergisi ile sağlanmaktadır' dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, konuşmasının ardından partisinin yeni il binasının açılışını gerçekleştirdi. Bahçeli açılışın ardından Sivaslı ve Banaz ilçelerini gezdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com