Bahçeli'den Erdoğan'a: Baraj Altında Kalırsın!

Bahçeli'den Erdoğan'a: Baraj Altında Kalırsın!
Kaset skandalıyla baraj altında kalacağı öne sürülen MHP'nin lideri Bahçeli, Erdoğan'a seslendi: Yeni anayasada nelerin olacağını söylesen millet seni barajın altına düşürür..

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önceki günkü Hakkari mitinginde yaptığı konuşmalar üzerinden Başbakan Erdoğan'a yüklendi. Isparta, Burdur ve Antalya mitinglerinde konuşan Bahçeli, Erdoğan'ın eleştirilerine hedef olan eski cumhurbaşkanları İsmet İnönü ve Süleyman Demirel'e de sahip çıktı.

SURİYE'DEN Mİ GELDİLER: Başbakan'ın dediğine göre AKP'den önceki 79 yıl asimilasyon uygulanıyor. Bu durumda Türkiye'de kimsenin kimliği ile bir meselesi olmaması gerekir. Kimsenin Türkçe dışında bir dil bilmemesi gerekir. Türkiye'de üç nesil asimile edildiyse o zaman bunlarla sorunu olanlar nereden geldiler, Suriye'den mi geldiler?

HAKKARİ'DE DEVLET YOK:
Hakkari'ye gitmiş meydan güvenlik gücü mensuplarıyla doldurulmuş. Başbakan 'Bu kepenkler zorla kapattırılıyor' diyor. Ülkeyi anarşi ve terörizm sokaktan yönetiyor. Sen de bayramlık bir kişi olarak oraya gelmişsin, gaflet konuşmaları yapıyorsun.

ADINI AĞZINA ALAMAZSIN: Süleyman Demirel Bey'in ilinde olduğu için söylemiyorum, gerçeği söylüyorum. Van'da İnönü'yü sorgulayamazsın, Hakkari'de, başka yerlerde Süleyman Demirel'in adını ağzına alamazsın.

ŞİİR GİBİ KARAR: Başbakan mitinglerinde sürekli şiir okuyor. Biz kendisini Yüce Divan'a gönderdiğimizde hakkında çıkan karar da şiir gibi olacak.

BARAJ ALTI: Bahçeli, Antalya'da da 'MHP'nin baraj altında kalacağı iddialarına Erdoğan'a seslenerek yanıt verdi: Yapacağın anayasada anadil nasıl olacak? İki dilli hayat nasıl olacak? Demokratik özerklik nasıl olacak? Devlet şekli, federasyon, başkanlık sistemi nasıl olacak? Bunları söylemiş olsan seni millet iktidara değil, barajın altına düşürür. Meclis'ten de atar.

İHANET YOLUNU ANLAT

İktidar olduktan sonra 'Okyanus ötesi', Avrupa Birliği dayatmaları, PKK talepleri, Demokratik Toplum Kongresi kararları, Abant toplantıları veya yeni anayasa platformlarında şekillendirdiğiniz Türkiye'yi demokratik özekliğe, federasyona ve nihayetinde bölünmeye götürecek ihanet yolunu niye anlatmıyorsun?

Akşam

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com