Bahçeli'den Erdoğan'a koşullu destek

Bahçeli'den Erdoğan'a koşullu destek
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a terörle mücadelede destek sözü...

Sınır ötesi operasyon için hükümete verilen yetkinin 1 yıl daha uzatılmasını öngören tezkere ilişkin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na dün randevu vermeyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün AK Parti'ye Osmaniye'den destek mesajı gönderdi.


17 Ekim'de dolacak sınır ötesi operasyon için tezkere izninin meclis kararıyla uzatılması gerektiğini söyleyen Bahçeli, Erdoğan'a seslendi:


"Gavur Dağı'ndan sesleniyorum; Sayın Recep Tayyip Erdoğan terörle mücadelede samimi olduğun sürece, kararlı olduğun sürece Milliyetçi Hareket yanındadır. Bunun için süresi 17 Ekimde dolacak sınır ötesi tezkere izni meclis kararıyla bir yıl daha uzatılmalı, icra edilecek kara hareketiyle caniler inlerinde yok edilmelidir.''

GAVUR DAĞI'NDAN ERDOĞAN'A SESLENDİ

Bahçeli, Osmaniye Belediyesi tarafından Eski Fıstıkçılar Çarşısı'nın bulunduğu yere yaptırılan yeraltı otoparkı ve Meydan Projesi'nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, ülkenin her alanda geriye giden istikrarsız bir yapıya büründüğünü savundu. Sivil vatandaşların terörün kurşunları ve bombalarının hedefinde olduğunu anlatan Bahçeli, şunları söyledi:

''Şehirlerimiz güvensizliğin ve endişenin kaynağı haline gelmiştir. Artık bu bölücü terör illetinden kurtulmak lazım. Birliğimize, kardeşliğimize musallat olan bölücülere haddi mutlaka bildirilmelidir. Ne gerekiyorsa yapılmalı, her türlü tedbir alınmalıdır. Gavur Dağı'ndan sesleniyorum; Sayın Recep Tayyip Erdoğan terörle mücadelede samimi olduğun sürece, kararlı olduğun sürece Milliyetçi Hareket yanındadır. Bunun için süresi 17 Ekimde dolacak sınır ötesi tezkere izni meclis kararıyla bir yıl daha uzatılmalı, icra edilecek kara hareketiyle caniler inlerinde yok edilmelidir.''

ERDOĞAN'I YUHALATMADI

Bahçeli, konuşması sırasında Başbakan Erdoğan'ı yuhalamak isteyen kalabalığı da ''Hayır, hayır'' diyerek uyardı. Bahçeli, Irak'ın kuzeyinden ülkeye yönelik terör tehdidinin ve saldırıların bertaraf edilmesi maksadıyla sınır ötesi hareketta geç kalınmaması gerektiğini belirterek, ''Müdahalede bulunmak üzere PKK teröristlerinin yuvalandıkları Irak'ın kuzey bölgesi ile mücavir alanlarını tamamen etkisizleştirmek için vakit kaybetmeden TSK'ya izin verilmelidir'' dedi.

TERÖRÜN ÇÖZÜMÜ TBMM'DE

''Millet iradesi bugün bu imtihanı vermeli ve beklentileri karşılamalıdır'' diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

''Çözümün ve çarenin adresi TBMM'dir. Sınır ötesi tezkere kabul edilmeli ve milletimizi selamete götürecek girişimler bir an önce başlatılmalıdır. Kandilin fitne ve nifak saçan ışığı söndürülmeli, Türk milletinin kudreti insanlık düşmanlarına karşı mutlaka gösterilmeli ve Kandil'e Türk bayrağı çekilmelidir. Parti olarak terör ve bölücülük konusunda atılacak her adımı destekleyeceğimizden, buna yönelik kararların arkasında duracağımızdan herkes emin olmalıdır.

KÜRT KARDEŞLERİMİZİ KUCAKLAYIN"

Bin yıllık kardeşlik hukukunu korumak konusunda üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Osmaniye'de bulunan ve bin yıllık kardeşliğimizin temsili olan, nereden gelirse gelsin artık Osmaniyeli olan bütün Kürt kökenli kardeşlerinizi kucaklayınız. Bu milletin hiçbir ferdini göz ardı etmeyiniz, edemeyiz. Kürt kökenli kardeşlerimizle terörü ilişkilendirmeye çalışanları iyi niyetli göremeyiz. Bütün halinde, birlik ruhu içinde yaşayacaksak her vatandaşımızı kutsal bir emanet, incitilmemesi gereken bir değer olarak kabul etmeliyiz. Bizim ilkemiz, hedefimiz ve yeminimiz buna yöneliktir. Bu konuda Osmaniye'nin katkısına ve desteğine ihtiyaç vardır.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com