Bahçeli'den Erdoğan'a şok suçlama

Bahçeli'den Erdoğan'a şok suçlama
MHP'nin Meclis Grup Toplantısında konuşma yapan Devlet Bahçeli AKP’ye şok suçlamalar yöneltti.

AKP hükümetinin terör örgütleriyle devamlı dirsek temasında olduğunu iddia eden Bahçeli “Akp hükümeti sınırlarımızın hemen öbür yakasındaki tüm illegal örgütlerle, tüm silahlı gruplarla dirsek temasında olup, açık ya da kapalı ilişki ağları kurmuştur. El Kaide'den PYD'ye kadar Akp'nin diyalog halinde olmadığı, gizli Kapaklı görüşmeler yapmadığı hiçbir kanlı örgüt kalmamıştır” şeklinde konuştu..
 
Bahçeli’nin konuşmasından bir bölüm:
Esad yönetiminin elinde tuttuğu bazı tutuklulara karşılık dokuz Lübnanlının kaçırılması ve buna tepki olarak iki pilotumuzun rehin alınması bu üç konunun birbiriyle ne denli yakın temas ve bağlantısı olduğunu da göstermiştir. Bu kaçırma eylemlerinin gerisinde mezhep temelli husumet, bölgesel kutuplaşma, çıkar kavgaları, egemenlik mücadeleleri bir hayli belirleyici ve yönlendirici olmuştur.
 
Görülmektedir ki, Türkiye Ortadoğu'daki yangının içine çekilmekte, istikrarsızlığın bir parçası olarak sunulmaktadır. Gelişmeler her anlamda endişe vericidir. Akp hükümeti sınırlarımızın hemen öbür yakasındaki tüm illegal örgütlerle, tüm silahlı gruplarla dirsek temasında olup, açık ya da kapalı ilişki ağları kurmuştur. El Kaide'den PYD'ye kadar Akp'nin diyalog halinde olmadığı, gizli Kapaklı görüşmeler yapmadığı hiçbir kanlı örgüt kalmamıştır. Bizim açımızdan, hükümetin terör örgütleriyle aynı hizaya düşmesi, onların emel ve amaçlarına yardım ve yataklık yapan bir görüntü çizmesi Türk milletinin saygınlığına nankörlük, varlığına da hazımsızlıktır. Şu garabete bakınız ki, terörist örgütlere ulaşmak, mesajları ulaştırmak veya ellerindeki rehinlerle ilgili talep ve beklenti içinde olmak Akp'nin müdahil olmasına bağlı hale gelmiştir. Hükümet öyle bir imaj vermiş, öylesine bir gafletin içine gömülmüştür ki, Türkiye sanki terör üreten, terörizmden geçinen, örtülü operasyonlardan medet uman bir ülke hüviyetine bürünmüştür. Başbakan eli silahlı cinayet şebekelerinin direkt irtibat tesis ettiği birisi haline gelerek hem kendisini hem de hükümetini maskaraya çevirmiştir. Bundan sonra Suriyeli muhaliflerin pis ve bayağı eylemlerine cevaben Türk vatandaşlarının kaçırılması ve hatta takasa konu olması kimseyi şaşkınlığa sürüklememelidir. Zira iki pilotumuzun yaşadıklarıyla bu kapı ardına kadar aralanmıştır. Birileri, masum pilotlarımızın özgürlükten mahrum halde geçirdikleri her günün, ailelerinden uzak kaldıkları her anın hesabını vermelidir. Birileri, Suriyeli muhaliflerle Esad yönetimi arasındaki vahşi restleşmenin, insan kaçırma ve öldürme üzerine bina edilen kapışmanın insanımıza kadar uzanmasının bedelini ödemelidir. Başbakan Erdoğan bizzat neden olduğu ve Türk vatandaşlarını hedef alan tuzakların, provokasyonların, kumpasların mutlaka izahını yapmalı, vicdanı varsa af dilemelidir. Sonuç itibariyle diyeceğimiz odur ki, iki pilotumuzun kurtarılması zafer değildir. (UGE)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com