Bahçeli'den Fethullah Gülen'e Taş

Bahçeli'den Fethullah Gülen'e Taş
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli parti grubunda yaptığı konuşmada bir yandan hükümeti bombalarken diğer yandan Fethullah Gülen'e göndermede bulundu.

23. Dönem 5. Yasama yılındaki son grup toplantısında konuşan MHP Genel Bahçeli'nin hedefinde AK Parti Hükümeti, Başbakan Erdoğan ve Fethullah Gülen vardı.

Bahçeli konuşmasının sonunda yaptığı şu sözlerle Fethullah Gülen'e gönderme yaptı:

Yeter artık diyenlerle, iş bekleyenlerle, ekmek isteyenlerle ve lider ülke Türkiye özlemini yüreklerinde taşıyanlarla kutlu yolculuğumuzu Cenab-ı Allah'ın izniyle sürdüreceğiz ve zalime, ihanete ve Okyanus ötesinin oyunlarına inat mutlaka iktidara ulaşacağız.

HÜKÜMET HAYASIZCA ADIM ATTI

Bahçeli konuşmasının başında hükümetin Kürt açılımını eleştirdi ve sert sözlerle suçladı:

Terör ve bölücü tahrikler tırmanmış, terörle mücadele zaafa uğratılmış ve bu doğrultuda PKK'nın siyasallaşması için gerekli adımlar hayâsızca atılmıştır.Türk milletinin bünyesine etnik nifak tohumları saçılmış, ayrışma ve husumet düğmesine basılmış, milli birliğimiz felç edilmiştir. İmralı canisi ile pazarlık ve müzakere yürüten AKP hükümeti PKK açılımı ile bölücü emelleri siyaset sahnesine taşımış, bundan cesaret alan etnik bölücüler ayrı bayrak, ayrı dil, ayrı millet ve özerk yönetim zırvalarıyla boy göstermişlerdir.Millet ve devlet olarak geleceğimizi tehdit eden bütün şirret girişimler ve hunhar faaliyetler bu iktidar zamanında atağa geçmiştir.

AKP DESPOTLUĞU KORKU SAÇIYOR


AK Parti Hükümeti'ni despotlukla suçlayan MHP Lideri Türkiye'de insanların korku içinde yaşadıklarını şu ifadelerle anlattı:

Başbakan'ın yönetimi Türkiye'ye kan kusturmakta, kavganın zehri iktidar eliyle her tarafa şırınga edilmektedir. Kibrin ve aşırı gururun çıkmazında yolunu ve yönünü kaybeden bu kafa yapısının, ülkemizi yaşanmaz bir hale getirmek için her melanete göz yumduğu görülmektedir. İnsanlarımız artık başlarına ne geleceğini bilmeden ve korku içinde hayatlarını sürdürmeye çalışmaktadır. Başbakan ise koruma ordusu ile saltanat sürmekte, geçtiği yerlerde tıpkı Sakarya'da olduğu gibi, mutat işlerini yaparken apar topar yere yatırılıp zalimce sorgulanan vatandaşlarımıza rastlanmaktadır. Bu saygısız, vicdansız ve küstah davranışları hiçbir masum vatandaşımız hak etmemektedir. Bize göre Başbakan Erdoğan, başını serbest bıraktığı katillere çevirmeli, savunmasız vatandaşa güç gösterisi yapmaktan utanmalı ve bu konuda nedamet göstermelidir. Üzülerek ifade etmeliyim ki, AKP despotluğu yalnızca hukuka ve adalete saygılı, başkalarının haklarını gözeten vatandaşlarımıza yönelik işlemektedir.

BAŞBAKAN ERDOĞAN DİNLENMELİ!


"Başbakan Erdoğan ve partisinin dinlenmesi ve seçim sandığıyla kenara çekilmesi mecburi bir hal almıştır" diye konuşan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

Aziz milletimiz, demokrasinin sunduğu imkânlarla iktidar mührünü AKP'den alacak ve bin yıllık kudretiyle azametli yumruğunu kafasına indirecektir. Kars'tan Edirne'ye, Trabzon'dan Mersin'e kadar tüm vatandaşlarımız sekiz yılı aşan bir süredir görevde bulunan AKP hükümetinin demokratik yollardan yakasından tutacak ve alaşağı edecektir. Bilinmelidir ki, bugün geçmişin pisliğini temizlediklerini söyleyen müfteri Başbakan; en büyük pisliği ve iğrençliği kendi dönemlerinde yandaşlarıyla birlikte oluşturmuştur. Unutulmasın ki, biz bu dönemin kirlerini hem arındıracağız hem de bunun müsebbiplerinin burunlarından bir bir getireceğiz. Ve yandaş hale soksalar da, AKP markalı vurgun çetelerini adalete teslim ederek milletimiz adına hesap sorulmasını mutlaka sağlayacağız.

ERDOĞAN 118 GÜN SONRA GİDECEK

Mısır'ın eski lideri Hüsnü Mübarek'in 18 gün direnmesinin ardından gittiğini söyleyen Bahçeli, Başbakan Erdoğan ve hükümetinin de 118 gün sonra iktidarı kaybedeceklerini şu sözlerle ifade etti:

Geldiğimiz bugünkü aşamada, Mısır'daki askeri yönetime ABD ile birlikte koro halinde alkış tutan iktidar zihniyetinin, küresel destekten mahrum olmamak uğruna atmayacağı iftira, söylemeyeceği yalan ve girmeyeceği işbirliği ağı yoktur.AKP'nin üzerini örtmeye çalıştığı otoriter yüzünün boyaları Ortadoğu'nun sancılı ve sıcak coğrafyasında akmış ve Türk milleti bu çirkin yüzü açıkça görmüştür. Ülkemizde kavganın ve hizbin adresi haline gelen AKP hükümetinin, bundan sonra vereceği ve yapacağı bir şeyi artık kalmamıştır.Dünya 18 günde Mübarek'in gitmesine şahit olmuştur. Ve bu hepimizin bildiği bir sondur.İnşallah 118 gün sonra yapılması gündemde olan Milletvekilliği Genel Seçimlerinde de Recep Tayyip Erdoğan ve ekibi demokratik yollardan gidecek ve milletimiz bu fesat siyaset erbaplarına hak ettiği dersi ve karşılığı mutlaka vererek geldikleri gibi gönderecektir.

YÖNETİMİN DEĞİŞİCEĞİ TEK YER SANDIK

Bahçeli Türkiye'de siyasal değişimin değişeceği tek yerin sandık olduğunu kaydeden MHP Lideri devamla şunları söyledi:

AKP'nin kurnaz ve sinsi siyasetine devletin tüm imkânları seferber edilmekte ve darbe iddialarıyla sindirilmiş toplum kesimleri tepkisiz bir hale sokulmak istenmektedir.İktidarın darbe yandaşı ve karşıtı olarak ikiye ayırdığı devlet ve toplum yapısı, doğal olarak birbirine hasım kamplara ayrılmakta ve birlikte yaşamanın asgari şartları böylelikle ortadan kaldırılmaktadır. Bu tezgâhın paslandığını ve artık bir işe yaramayacağını görmek ve anlamak lazımdır. Şüphesiz demokrasiye dışarından müdahale arayışları affedilemez bir hatadır ve bu yanlışa düşenlere adalet önünde hesap sorulması mutlak bir zarurettir.Türkiye'de siyasi yönetimin değişeceği bir yer varsa o da sandıktır; bunun dışındaki her girişim gayri meşrudur ve millet iradesine ihanet olacaktır.

AKP BİZE DEMOKRASİ DERSİ VEREMEZ!

MHP Lideri Bahçeli, geçmişteki darbelerden en çok milliyetçilerin mağdur olduğunu belirterek şöyle seslendi: Aziz milletimizin vermediği bir yönetme yetkisine sahip oldukları vehmine kapılarak, siyasi iradeyi alaşağı etmeye çalışanlar elbette millet vicdanında ve tarih önünde her zaman mahkûm olacaklardır.Kerameti kendinden menkul bahanelere sığınarak, hukuk ve demokrasi dışı yöntemlerle müdahale arayışında olanları ne Allah ne de Türk milleti hiçbir zaman affetmeyecektir. İnancım bu yöndedir. Ne var ki, yakın tarihimizde belirli aralıklarla darbelerin yaşandığı ve sonucunda birçok mağduriyetlerin ortaya çıktığı hepimizin malumudur. Bugün AKP'nin istismar malzemesi yaptığı darbe iddialarının geçmişte gerçekleşenlerinde bizatihi Milliyetçi Hareket Partisi ve onun mensupları ağır bedeller ödemişlerdir. Eziyet görenler, zindanlarda çürüyenler ve ihtilal dönemlerinin arkadan kurmalı mahkemelerinde darağaçlarına yollananlar Türk milletinin varlığına kendisini adayan aziz dava arkadaşlarımdır ve bunlara sebep olanları dünya durdukça nefretle hatırlayacağımızı herkes çok iyi bilmelidir. Bu itibarla hiç kimse bize demokrasi dersi vermeye kalkışmamalı, hele hele ara dönemlerin ürünü olanlar bu konuda hadlerini asla aşmamalıdırlar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com