Bahçeli'den flaş açıklama

Bahçeli'den flaş açıklama
MHP Lideri Bahçeli'den önemli bir açıklama geldi.

Bahçeli, " MHP, Milletvekili dokunulmazlığının yeniden düzenlenmesiyle ilgili Anayasa Değişikkliği teklifi veriyor" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletvekili dokunulmazlıklarıyla ilgili hazırladıkları anayasa değişikliği teklifinin değerlendirmeye alınmasını ve tartışmaya açılmasını beklediklerini kaydetti.
 
Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, bölücü terör örgütü PKK'nın vahşi saldırılarına, kanlı niyet ve mütecaviz saldırılarına her geçen gün yenisinin eklendiğini, terörle mücadele eden kahramanların yanı sıra sivil ve masum vatandaşların da bölücü terörün saldırısına hedef olduğunu belirtti.
 
Bununla birlikte etnik nitelikli bölücü terörün kardeşlik ve bin yıllık derin hukuku bozmaya dönük adımları üzerinde hassasiyetle durulması gerektiğini ifade eden Bahçeli, şunları kaydetti:
 
''Mezhep alanındaki alarm verici gerginlikler bu süreci tahkim etmekte, Alevi kardeşlerimize yönelik provokasyonlar ve yeni ev işaretlemeleri rezil bir tezgahın ısrarla devrede tutulduğunu göstermektedir.
 
Bu açıdan etnik ve mezhep odaklı tehditler, iç ve dış mihrakların tazyik ve tahrikleriyle çok nazik bir aşamaya getirilmiş bulunmaktadır. AKP hükümetinin yanlış politikaları, milli duyarlılıkları gözetmeyen uygulamaları maalesef ülkemizi sonu meçhul bir karanlığa sürüklemiş durumdadır. Şüphesiz kardeşlik bağlarına vurulan her darbenin, iç kavgayı tetiklemeye yarayan her sinsi tuzağın son vatanımızdaki mevcudiyetimize tamir ve telafisi mümkün olmayan zararlar vereceği aşikardır.
 
Bilhassa siyasi temsil noktasında bulunmamalarına rağmen, PKK maşalığını ve sözcülüğünü cüretkar bir şekilde sürdüren hıyanet taraftarlarının sabır ve tahammül sınırını aşan küstahlıkları bu zararın boyutunu artırmaktan başka hiçbir amaç taşımamaktadır.
 
TBMM çatışı altında millet vekaletini ifa etmek yerine bölünmenin ve parçalanmanın mesafe almasını söz, niyet ve eylemleriyle sağlamaya çalışan bedbahtlar, milletimizin haklı olarak öfke ve nefretini üzerlerine çekmektedirler.
 
Ellerine şehit kanı bulaşan canilerle kucaklaşmaktan, bunlara sevgi ve hayranlık göstermekten zerre utanmayan terör destekçilerinin en az dağdaki yoldaşları kadar işlenen suçlara iştirak ettikleri açıktır.
 

Türkiye'nin, önüne gelenin pervasızca hareket edeceği, bağrında düşmanlık yapanların kanını emeceği dermansız ve sünepe bir ülke olmadığını herkes görmeli ve anlamalıdır.'' (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com