Bahçeli'den Hükümete eleştiri

Bahçeli'den Hükümete eleştiri
MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Yeni konsept uydu"ması günü kurtarma arayışıdır." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın görevinden el çektirmesini isteyen MHP Lideri Devlet Bahçeli, terörle etkili ve çok yönlü mücadelenin hem Türkiye’nin içinde, hem de Kuzey Irak’ta yürütülmesinin artık kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “6 Özel Harekât Pplisinin, Cudi Dağı’nda şehit düşmesini” yazılı bir açıklamayla değerlendirdi. Türk milletinin Afganistan’dan gelen şehitlerinin matemini tutarken, PKK’nın saldırısıyla sarsıldığını belirten Bahçeli, Şırnak’ın Silopi İlçesi Cudi Dağı mevkiinde, teröristlerin açtığı ateş sonucunda 6 özel harekât polisinin şehit düştüğünü anımsatarak, saldırıları lanetlediği ve nefretle kınadığını belirtti. Şehit kanlarının yerde kalmaması için AKP’nin aldığı millet yetkisini şereflice ve dürüstçe kullanması gerektiğini ifade eden Bahçeli, şehitlerin acılı ailelerine, polis teşkilatına sabır ve başsağlığı diledi. Son saldırının milletin ciğerini dağladığını, yürekleri yangın yerine çevirdiğini kaydeden Bahçeli, artık sözün, mazeretin ve nafile demeçlerin tükendiği ve bir anlamının kalmadığı vahim bir noktaya ulaşıldığını belirtti. Terörün artmasından AKP’yi sorumlu tutan Bahçeli, “1 Ağustos 2009 tarihinde Polis Akademisi’nde kurdelesi kesilen yıkım projesi, acı ve melun sonuçlarını şehit ve gözyaşı olarak vermeyi sürdürmektedir. Türk polisini alet eden bölünme kampanyasının, bumerang gibi dönerek polislerimizin ve askerlerimizin kanına mal olduğu tüm netliğiyle ortadadır. Yıkım koordinatörü başbakan yardımcısının, içişleri bakanlığı görevini yürütürken, emniyet güçlerimizi ne hale getirdiği ve menfur saldırıların nasıl merkezine yerleştirdiği bu son olayla iyice açığa çıkmıştır” dedi.

“YIKIM KOORDİNATÖRÜ BAŞBAKAN YARDIMCISINI GÖREVİNDEN EL ÇEKTİRİLMELİ”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın görevinden el çektirmesini isteyen Bahçeli, terörle etkili ve çok yönlü mücadelenin hem Türkiye'nin içinde, hem de Kuzey Irak'ta yürütülmesinin artık kaçınılmaz olduğunu vurguladı. Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:

“Kandil Dağı’nda mevzilenmiş terör unsurlarının kökünün kazınması için hükümetin elinde yetki ve arkasında millet desteği fazlasıyla mevcuttur. Ayrıca, hükümet vakit daha fazla geç olmadan yıkım projesini rafa kaldırmalı, Türk milletinden açıkça özür dileyerek bağışlanma talebinde bulunmalıdır. AKP ile BDP aynı kirli ve alçak senaryonun iki tarafından tutarak Türk milletini dağılmanın ve çözülmenin ortasına doğru hızla sürüklemektedir. Bu iki bölücü siyaset yapılanması, önde kavga ederken, arkada görüşmelere devam etmekte ve bölünme sürecinin son rötuşlarını hayâsızca yapmaktadırlar. Baharın gelmesini fırsat bilen eşkıya ise, hükümetin sağladığı uygun iklim sayesinde yuvalandıkları inlerinden çıkarak kanlı emellerini gerçekleştirmek için adeta seferber olmuşlardır.”

Türk milletinin büyük bir suikastla karşı karşıya olduğunu belirten Bahçeli, AKP hükümetinin bölücülüğe el altından destek gösterdiğini savundu. Bahçeli, “AKP girdiği yıkım yolundan dönmezse, kanlı elleri tutan ve teşvik eden işbirlikçi yaftası sonsuza kadar yakasına asılacak ve Türk milleti bu müflis siyaset zihniyetini eninde sonunda cezalandıracaktır” dedi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com