Bahçeli'den hükümete sert eleştiri!

Bahçeli'den hükümete sert eleştiri!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, deprem felaketinin Türkiye'ye musallat olduğunu belirterek, 'Hükümet elini taşın altına sokmalıdır' dedi...

Etnik fay hatlarını çatlatıp birliğimizi yıkacak bölücülük sarsıntısına neden olmaktan vazgeçmeli ve depremle mücadele edecek kararlı bir irade göstermelidir. Hükümet, yandaşlarını, yanaşmalarını, aile ve sülalelerini haram paralarla zengin etmeyi bırakmalı ve Türkiye'yi afetlerin tuzağından çekip çıkartacak iradeyi göstermelidir. Kendileri emniyetli villalarda oturan AKP yöneticileri, vatandaşlarımızı kumdan binalara terk edecek vicdansızlığı ve acımasızlığı göstermemelidir" dedi.

Bir dizi açılış ve temaslarda bulunmak üzere Manisa'nın Demirci İlçesi'ne gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, burada Kaymakam Yalçın Sezgin ve MHP'li Belediye Başkanı İhsan temel tarafından karşılandı. İlk olarak belediyeyi ziyaret eden Bahçeli, yürüyerek Cumhuriyet Meydanı'na gelerek hitap etti. Konuşmasında özellikle Van'da meydana gelen depremlere değinen Bahçeli, deprem felaketinin Türkiye'ye musallat olduğunu, yaklaşık iki haftalık bir süreyle Van'ın iki deprem felaketiyle sarsıldığını ve 620'yi aşan sayıda vatandaşın hayatını kaybettiğini söyledi.

Depreme asla teslim olunmaması gerektiğini kaydeden Bahçeli, Deprem canımızı acıtıyor, sevdiklerimizi alıyor, umutlarımızı karartıyor. Yaşamımızı gasp ediyor, binaları üzerimize deviriyor. Ne olursa olsun depreme teslim olmamalıyız. Depreme boyun eğmemeliyiz. Ne yapalım doğal afet deyip göz göre intihara sürüklenmemeliyiz. Hükümet elini taşın altına sokmalıdır. Etnik fay hatlarını çatlatıp birliğimizi yıkacak bölücülük sarsıntısına neden olmaktan vazgeçmeli ve depremle mücadele edecek kararlı bir irade göstermelidir. Milletimiz bu konuda her yardımı yapmaya, her fedakarlığı göstermeye hazırdır. Yeter ki AKP iyi niyetli olsun, yeter ki gizli gündemlerinden başını kaldırabilsin dedi.

Bundan sonraki doğal afetlere hazırlıklı olunması gerektiğini kaydeden Bahçeli, hükümetin bu konuda tam bir seferberlik içinde hareket etmesi gerektiğini söyledi. Bahçeli, Aymazlığa, savsaklamaya ve ihmale yer yoktur. Artık milletimiz bir Yunus örneğiyle daha karşılaşmak istememektedir. Azra bebeklerin yetim kalmasına tahammülü yoktur. Gencecik fidanların, taze umutların yitip gitmesine asla onayı bulunmamaktadır. Hükümet, yandaşlarını, yanaşmalarını, aile ve sülalelerini haram paralarla zengin etmeyi bırakmalı ve Türkiye'yi afetlerin tuzağından çekip çıkartacak iradeyi göstermelidir. Kendileri emniyetli villalarda oturan AKP yöneticileri, vatandaşlarımızı kumdan binalara terk edecek vicdansızlığı ve acımasızlığı göstermemelidir. Biz bunların takipçisi olacağız. İstismara yeltenen AKP'nin yakasından tutacağız. Verdiği sözleri unutan AKP'nin haddini bildireceğiz. Ve sizlerin hakkını sonuna kadar, ne pahasına olursa olsun savunacağız, sahipleneceğiz ve yücelteceğiz dedi.

BÖLÜCÜLÜĞÜN YENİDEN ALEVLENMESİNE AKP NEDEN OLDU

Türkiye'nin bugün bir çıkmazda ve sancılı süreçte olduğunu ifade eden Bahçeli, Bölücü kalkışmalar, şehirlerdeki eşkıyalık ve kangren gibi saran kanlı terör Türk milletini karamsarlığa sevk etmiştir. Türkiye'yi bu noktaya, Başbakan Erdoğan?ın ve hükümetinin gelişmeler karşısında sergilediği aczi, teslimiyeti ve gafleti getirmiştir. AKP hükümetinin siyasi hesapları maalesef kanlı terörü yeniden hortlatmış ve bölücü hevesleri artırmıştır. Milli birliğimiz ve kardeşliğimizin sarsılmasına, söndürülmüş bölücülüğün yeniden alevlenmesine AKP zihniyeti neden olmuştur. Bu kimliksiz zihniyet Türkiye?nin güvenliğini ve çıkarlarını çok ciddi biçimde zedelemiştir. Milli bekamız ve güvenliğimiz, dirlik ve düzenimiz için başka coğrafyalarda tehdit ve düşman aramaya artık gerek yoktur. Ancak bilinmelidir ki, Milliyetçi Hareket hain emelleri besleyenlere ve işbirlikçilerine asla geçit vermeyecektir. Bu bakımdan kimse hayal peşinde koşmasın. Başbakanın yanlışlarından cesaret bulmasın. Türk milletinin gücü üzerinde yanlış hesap yapmasın. Bu topraklar rastlantı üzerine bulunmamış, kolaylıkla da vatanlaşmamıştır. Emanetin bekçisi Türk milletidir, Milliyetçi Harekettir, Demircili kardeşimdir. Partimiz geçmişte olduğu gibi, gelecekte de ihanet girişimlerine karşı milli bir duruş gösterecektir dedi.

Türkiye Cumhuriyetinin tek ve üniter bir devlet olduğunu vurgulayan Bahçeli, Kimler ve hangi mihraklar, hangi oyunları tertip ederlerse etsinler, hangi ihanetlerin içine girerlerse girsinler bir kez daha ilan ediyorum ki; Türkiye Cumhuriyeti tektir ve üniter bir devlettir. Türk milleti ayrılık kabul etmeyen bir bütündür. Türkiye Cumhuriyeti ebedi yurdumuzdur. Al bayrağımız bağımsızlığımızın, egemenliğimizin sembolüdür. Türkiye sevdalısı olan herkesin, Türk milleti ortak paydasında buluşacaklarına, milli değerler etrafında kenetleneceklerine yürekten inanıyorumö dedi.

Konuşmasında Demirci'nin sorunlarına da değinen Bahçeli, Geçim kaynaklarınız arasında yer alan tarım ve hayvancılık sizleri memnun etmiyor. Sattığınız ürünler borçlarınızı dahi karşılamıyor. Bankalar peşinizde, hacizler artıyor. Mazot pahalı, elektrik cep yakıyor, vergiler beliniz büküyor. Gübreye yaklaşılamıyor, tohumluğa ulaşılamıyor, traktöre ise hiç bakılamıyor. Yerli hayvancılık ithalatla geriliyor. Üreticilerimiz zor ve sıkıntılı günler geçiriyor. Demirci nefes alamıyor, geçim zorlukları her tarafı kuşatıyor. Halılar eskisi gibi dokunmuyor. El halıcılığı eski günlerinden uzak, verilen emekler maalesef eskisi gibi para etmiyor. Karnınız zor doyuyor, ekmeği zor kazanıyorsunuz. Çorbalar kaynıyor, ama sofraların neşesi gittikçe kayboluyor. AKP tarafından Demirci yalnızlığa ve kendi kaderine terk ediliyorö dedi. Demirci'nin MHP'li Belediye Başkanı İhsan Temel'e ise teşekkür eden Bahçeli, Belediyecilik, milletimize birinci elden hizmet yolunda en önemli, en onurlu, ancak bir o kadar da yüksek sorumluluk gerektiren bir faaliyet alanıdır. Çok şükür Demirci Belediyesi üzerine düşen her çabayı göstermiştir dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com