Bahçeli'den Hükümet'e sert eleştiri

Bahçeli'den Hükümet'e sert eleştiri
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bölücü terör yok edilemediği takdirde, Türkiye Cumhuriyeti'nin; devleti ve milletiyle önlenemez bir ayrışma karanlığının girdabına çekileceğini ifade etti.

Bahçeli, Bingöl'deki roketatarlı saldırıya ilişkin, "Emniyet ve istihbarat zaaflarıyla birlikte, araç ve personel kaynaklı eksiklikler kapsamında biriken şüpheler etraflıca ele alınmalı, görev ihmali veya dikkatsizlikten kaynaklı aymazlıklar ortaya çıkarılmalıdır" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bölücü terör yok edilemediği takdirde, Türkiye Cumhuriyeti'nin; devleti ve milletiyle önlenemez bir ayrışma karanlığının girdabına çekileceğini ifade etti.

Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada, Bingöl Karlıova'da şehit düşen 8 polisin kanı kurumadan ve sızısı dinmeden, 10 askerin şehit olduğu 70 askerin yaralandığı Bingöl'deki roketatarlı saldırıyla gelen acı haberlerin Türk milletini yeniden kedere boğduğunu ifade etti. Bahçeli, "alçakça" yapılan bu terör saldırısında şehit sayısının daha da artma ihtimalinin herkesi endişelendirdiğini belirterek, "PKK'lı kan içicilerinin düzenledikleri hain ve kalleş suikastı şiddetle ve lanetle kınıyorum. Şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet; ailelerine, silah arkadaşlarına ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı diliyor, yaralı evlatlarımıza acil şifalar niyaz ediyorum" dedi.

-"SALDIRI DERİNLEMESİNE ARAŞTIRILMALI"-

Açıklamasında saldırının çok yönlü ve derinlemesine tetkik ve tahkikinin yapılmasının zorunlu olduğunu belirten Bahçeli, konvoyun intikali esnasında hava ve kara destekli güvenlik tedbirlerinin alınıp alınmadığının, böylesi önemli bir sevkiyatın zaman ve hareket edeceği güzergah bilgisinin sızıp sızmadığının mutlaka netleştirilmesi gerektiğini kaydederek, "Emniyet ve istihbarat zaaflarıyla birlikte, araç ve personel kaynaklı eksiklikler kapsamında biriken şüpheler etraflıca ele alınmalı, görev ihmali veya dikkatsizlikten kaynaklı aymazlıklar ortaya çıkarılmalıdır" dedi. Bölücü terörün artık sabır ve tahammül duygularını tükettiğini ifade eden Bahçeli sıkıyönetim isteğini yineledi. Bahçeli şunları kaydetti:

"Hükümetin derin gaflet ve uyuşukluğu sonucunda; askerimiz, polisimiz, korucumuz ve vatandaşımız canlı hedef haline gelmiştir. Nitekim bölücü ölüm mangaları her gün kurşun, mayın, roketatar ve bombayla Türk milletinin canına kast etmekte ve bağrını delmektedir. Dur durak bilmeden cinayetlerini otomatiğe bağlayan şeref ve namus yoksunu bedbahtlar için söz ve bahaneler bitmiştir. Şayet bölücü terör yok edilemezse Türkiye Cumhuriyeti; devleti ve milletiyle önlenemez bir ayrışma karanlığının girdabına çekilecektir. Bu itibarla havadan ve karadan sınır ötesi harekât düzenlenerek terör kampları ve terörist inleri imha edilmeli, ayrıca saldırıların yoğunlaştığı illerimizi kapsamak üzere olağanüstü hal veya sıkıyönetim ilanı gündeme alınmalıdır."

-"KATİLLER ÇETESİNE PAZARLIK DAVETLERİ DEVLET OLMANIN HİÇBİR YÖNÜYLE İZAH EDİLEMEYECEK"-

Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hala, gittikçe koyulaşan karanlık resmin şuurunda olmadığını ifade ederken, "Nitekim bizatihi kendisi PKK terör örgütüne yönelik, "Silahı bırakılarsa operasyonlar durur' diyerek, medya aracılığıyla müzakere çağrılarını ve şehitler üzerinden açık artırımı hız kesmeden sürdürmektedir. İktidar, mağlubiyet psikolojisine çoktan razı olmuş bir acziyetle hala PKK'dan adım ve beyanatlarına karşılık beklemektedir. Bu düpedüz şehitlerimizin ruhunu sızlatan ve milletimizin beklentilerini boşa çıkaran çaresizlik ve müzakereci pespayeliktir. Kaldı ki zehirli parazitler gibi milletimizin varlığını sömüren, kanını emen katiller çetesine ısrarla ve şifreli mesajlarla pazarlık davetleri devlet olmanın hiçbir yönüyle izah edilemeyecektir" dedi.

Bölücü terörün tüm unsurlarının etkisiz hale getirecek, silahlı terörü imha edecek cesaret ve siyasi kararlılığın acilen gösterilmelisi gerektiğini vurgulayan Bahçeli, "Şayet AKP hükümeti, gerçekçi anlamda terörle mücadele etmekte direnir, bölücülüğün hayat damarlarını kesmekten verilmiş sözler gereğince kaçınırsa, Türk milleti ilk fırsatta kendisini siyasi tarihin karanlığına mevta olarak defnedecektir" ifadelerini kullandı.

-GAZİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI-

Bahçeli açıklamasında, Gaziler Günü'nü anımsatarak, "Şehit ve gazilerimizin bayrak ve vatan uğruna gösterdikleri milli ruhu zedelemeden, lekeletmeden ve tartışmaya açılmasına fırsat vermeden sahip çıkılması şu günkü puslu ve sancılı ortamda herkesin en temel sorumlulukları altındadır. Unutulmasın ki, bölücülüğe verilen umut ışığı, teröristlere açılan pazarlık kanalları şehitlerimizin ruhunu incitecek ve gazilerimizi ise sükûtu hayale uğratacaktır. Bu düşüncelerle; başta Sakarya Meydan Muharebesi'nden sonra Gazilik unvanını alan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türk milletine rehber olmuş kurucu kahramanları şükranla anıyor, tüm gazilerimizin Gaziler Günü'nü kutluyor, ebediyete intikal etmiş olanlara ve aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum" dedi. (ANKA)

Kaynak: anka

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com