Bahçeli'den Hükümete Uyarı

Bahçeli'den Hükümete Uyarı
MHP Lderi Bahçeli, Ortadoğu'da halk ayaklanmalarıyla diktatörlerin iktidarlarından olduklarını hatırlatarak, 'AKP aklını başına alsın, okyanus ötesi bir hesaba kurban gitmesin' dedi.

Bahçeli, Trakya'daki ikinci gününde Edirne ve Kırklareli'nin ilçe ve beldelerinde seçim gezilerini sürdürdü.
Bahçeli, Edirneli bir polisin Silopi'de şehit edilmesi olayının sorulması üzerine şunları söyledi: 'Çok büyük üzüntü içerisindeyiz. Sabırlı olmak lazım. Terörün kökü bir gün kazınacaktır' dedi.
 

SANDIKTA DEĞİŞTİRİN

Bahçeli, Keşan'daki konuşmasında Ortadoğu'daki diktatörlerin halk ayaklanmalarıyla kısa sürede iktidarlarından olduklarını belirterek, iktidar değişikliğinin yeni umutların yeşermesine vesile olacağını söyledi.

Sözü Türkiye'ye getiren Bahçeli, bazı ayaklanma provaları yapıldığına işaret ederek şöyle devam etti:
'''Son dönemlerde Ortadoğu ülkelerindeki olayları, Allah muhafaza Türkiye'ye yaymak isteyenler pusuda bekliyor. AKP, 3. defa iktidar olup aynı kafayla devam eder, anayasa değişikliği adı altında milletvekili çoğunluğuyla bir dayatma ile karşı karşıya bırakırsa Türkiye'de huzur kalmaz. Buna müsaade edilemez. AKP aklını başına alsın, okyanus ötesi bir hesaba kurban gitmesin. Dikkat etsin. İktidar değişikliğine ihtiyaç vardır. Bu değişikliği başarmalısınız. Darbelerle ara rejimlerle sonuç alınmıyor. Sorunlar çözülmüyor, aksine derinleşiyor. Geriye bir yol kalıyor o da sizler aracılığıyla millet iradesiyle bunu yapmak lazım. Bunun yolu demokrasi içerisinde seçimdir.'

SEÇİMDE HİLE UYARISI

MHP lideri iktidara talip olduklarını belirtirken, seçimlerin sağlıklı yapılabilmesi için iktidara da şöyle seslendi: 'Seçimlerde toplu iğne ucu kadar leke ve gölge olmamalıdır, hile karıştırılmamalıdır, özellikle sandık sonuçları alınıp, tutanaklar hazırlanırken yanlış yazılımlara, oy avcılığına fırsat verilmemelidir.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com