Bahçeli'den iktidara şarkılı gönderme!

Bahçeli'den iktidara şarkılı gönderme!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Barzani'nin gelişine şarkıyla gönderme yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde partililerle bayramlaştı.Partililere seslenen Bahçeli, 2 bayram arasında terör olaylarında aşırı bir tırmanmanın olduğunu, çok sayıda asker ve polisin hayatını kaybettiğini söyledi.

TERÖRLE MÜCADELEDE HER TEDBİRİN ARKASINDAYIZ

“Bu acılı ortam, anlayabilirlerse terörle mücadelede bugünkü siyasi iktidara çok büyük bir cesaret vermiş olmasıdır” diyen Bahçeli, “Bugünkü iktidarın alabileceği her türlü terörle mücadele tedbirinin arkasında büyük Türk milleti vardır. Çünkü cenaze merasimlerinde bu isteğini ortaya koymuştur” diye konuştu. Hükümetin terörle mücadelede kesin sonuç alabilecek tedbirler ortaya koymasını da isteyen Bahçeli, “Halkın verdiği destek ve meclisin verdiği yetki tezkeresi ile örtüşerek, terörün kökünü mutlaka kazımalıdır” dedi. “Başlangıçta bu yöndeki söylemleriyle halkın yüreğine su serpen siyasi iktidar, başta sayın başbakan, bugünkü açıklamalarıyla bağdaşmayan davranışlar içerisine girdiğini görmekteyiz” diyen Bahçeli, bu durumun milleti üzdüğünü söyledi.

ERBİL'DEN ABİMİZ GELMİŞ

“Grup Gündoğarken'in üyesi çok önemli sanatçı İlhan Şeşen'in bestelemiş olduğu Ankara'ya abim gelmiş şarkısının, bugün Erbil'den abimiz gelmiş gibi algılayarak, bugünkü iktidar büyük bir sevinç duyduğunu görüşmelerle de önemli adımlar attığını kamuoyuyla paylaşmaya çalışmaktadır. Bu sebeple de ben bugünkü iktidarın son bayram arifesinde yapmış olduğu görüşmeleri şiddetle kınıyoruz. Irak Merkezi yönetimi dururken, sözde Kuzey Irak'ta oluşmuş olan bir yönetimi esas alarak, onunla terörle mücadele de ortak payda arayışını yanlış buluyoruz.

İMRALI'DAKİ EMMİ OĞLUNU DA ZİYARET ETSEYDİ

Barzani ziyarette bir yeri de eksik bırakmıştır. Kareyi tamamlaması gerekirdi. Sayın Dışişleri Bakanı, Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile görüşmesini sağlayarak, bayramını Erbil'de geçirmek isteyen kişi, ağabeyleriyle geldi diye sevinen insanlara karşı emmi oğlunu da İmralı'da ziyaret etmesi gerekirdi. Onu yapmadan geri dönüyor. Dolayısıyla bir arabulucu sıfatı taşıdığını kendisi ifade ediyor. Böylelikle de arabuluculuk görevini yerine getirmenin huzuru ile Erbil'e dönüyor. Erbil ziyaretleri durdurulmalı. Irak hükümeti muhatap alınmalıdır. Irak hükümetini muhatap almak demek ABD'ye terörle mücadeledeki kararlılık bir kez daha ifade etmek, duyurmak demektir. Bu sivrisineklerle uğraşacağı yerine çok sayıda verdiğimiz şehitler karşısında ABD'ye Türk milletinin şuurunu ve kararlılığını bir kez daha ifade etmeli ve şunu demeli: Kuzey Irak'taki terörün arkasından elinizi çekin.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com