Bahçeli'den İlk Açıklama!

Bahçeli'den İlk Açıklama!
Devlet Bahçeli'den referandum yorumu..

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’nin bölücülük ve yolsuzluk siciline uygun yandaş yargı yaratma gizli amaçlarına hizmet edecek Anayasa değişikliklerinin Türk milleti tarafından kabul edilmesiyle Türkiye için hayati risk ve tehlikelerle dolu karanlık bir döneme girildiğini bildirdi. Devlet Bahçeli Başbakan Erdoğan’ın erken seçime direnmekten vazgeçmesini istedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "12 Eylül 2010 Anayasası referandumu sonuçları" hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Bahçeli, referandum kampanyasında AKP’nin devlet imkânlarını seferber ettiğini, baskı, rüşvet yalan ve tehdit dâhil hukuk ve ahlak dışı yol ve yöntemlere başvurduğunu ve manevi değerleri siyasi amaçlı istismar ettiğini öne sürerek bunların siyasi tarihe kara bir sayfa olarak geçtiğini savundu.

-KARANLIK DÖNEME GİRİLDİ-

Buna rağmen referandum sonuçlarına herkesin saygı göstermek durumunda bulunduğunu kaydeden Bahçeli, "Başbakan Erdoğan ve AKP’nin bölücülük ve yolsuzluk siciline uygun yandaş yargı yaratma gizli amaçlarına hizmet edecek Anayasa değişikliklerinin Türk milleti tarafından kabul edilmesiyle Türkiye için hayati risk ve tehlikelerle dolu karanlık bir döneme girilmiştir. Başbakan Erdoğan’ın önümüzdeki yıl gündeme getireceğini açıkladığı kapsamlı Anayasa değişikliğinde PKK açılımının ilerletilmesi kapsamında Türkiye’nin milli birliği, milli devlet niteliği ve üniter siyasi yapısının temellerinin yıkılmasını amaçlayan düzenlemelerin yer almasının Türkiye’yi etnik temelde ayrışma, çatışma ve bölünme sürecine mahkûm etmesi kaçınılmazdır. Böyle bir gelişmenin doğuracağı vahim ve ağır sonuçlar açıktır. Milliyetçi Hareket Partisi önümüzdeki zor ve sıkıntılı dönemde Türkiye’nin ve Büyük Türk Milleti’nin huzuru, güvenliği, birliği ve bin yıllık kardeşliğini korumak için üzerine düşeni yapmaya azimli ve kararlıdır" dedi.

Açıklamasında Başbakan Erdoğan’a seslenen Bahçeli, "Bu vesileyle Başbakan Erdoğan’a uyarımız ve çağrımız, Anayasa referandumu sonuçlarından cesaret alarak PKK açılımını ilerletmeye çalışmasının altından kalkamayacağı sonuçlar doğuracağını biran önce anlaması ve en erken tarihte milletvekili genel seçimine gidilerek Türk milletinin hakemliğine başvurulmasına karşı direnmekten vazgeçmesidir" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com