Bahçeli'den Sarkozy'e sefil göndermesi

Bahçeli'den Sarkozy'e sefil göndermesi
Devlet Bahçeli, Sarkozy'e tavrından ötürü sert tepki gösterdi.

 

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Fransa'daki Ermeni oylaması öncesi Sarkozy'e sert tepki verdi. Bahçeli, "Sarkozy sefillik ve tükenmişliğin örneğidir" dedi.

TAM BİR KEPAZELİK
Fransa Parlamentosu'nda görüşülecek olan 'Sözde Ermeni Soykırımı İnkâr Yasası'yla ilgili yazılı açıklama yapan Bahçeli, Türk milletinin belirli aralıklarla gündeme taşınan asılsız Ermeni soykırım iddiaları ve bu bağlamdaki yasa tasarılarıyla sindirilmeye ve nefessiz bırakılmaya çalışıldığını belirtti.
 
Yaşanmış ve bitmiş hadiseleri tahrif ve tahrip ederek hedeflerine ulaşmak isteyen çevrelerin dillerinden düşürmedikleri sözde soykırım iddialarını iftira aracı haline dönüştürdüklerini vurgulayan Bahçeli, birçok ülke parlamentosunun Türk milletinin şerefli mazisine dil uzatması ve soykırım hezeyanlarını gündeme taşımasının bağışlanması mümkün olmayan bir 'kepazelik' olduğunu savundu.
 
TÜRK MİLLETİNE UZAK SAPTAMALAR
Fransız Parlamentosu'nun bu meseleyi iyice azıttığını, sözde soykırım iddialarını inkâr edenlere ceza verilmesiyle ilgili yasa tasarısını görüşmeyi kararlaştırdığını hatırlatan Bahçeli, "Bilinmelidir ki Türk tarihini husumet kuşatması altına alarak düzmece haber, yorum, iddia veya görüşlerle saygınlığını gölgelemeye ne Fransa'nın ne de başkalarının gücü ve ısrarı yetmeyecektir.
 
Türk milletinin şerefli geçmişinde haksız ve adaletsiz bir uygulamaya rastlamak mümkün olmadığı gibi, insanlıkla bağdaşmayan herhangi bir vakıayı da bulmak söz konusu değildir. Katliam, baskı, zulüm ve despotizm her zaman Türk milletine yabancı ve uzak olan sapmalardır. Aziz milletimizin geçmişinde yüzünü kızartacak, başını öne eğecek hiçbir ilkellik ve insanlık karşıtı olay vuku bulmamıştır" dedi.
 
"Fransa, soykırımla ilgili tarihi vesikaları bulmak veya görmek istiyorsa, kendi sömürgeci ve kanlı geçmişine bakması son derece makul ve mantıklı olacaktır" diyen Bahçeli, "İnsanlık hafızası Cezayir'de dökülen kanları, Ruanda'daki kıyımları asla gündeminden çıkarmamış ve Fransa'nın vahşi yüzünü ve şiddetle yazılmış sicilini hiç unutmamıştır.
 
Ayrıca sözde Ermeni soykırım iddialarını inkâr edenlere, para ve hapis cezası verilmesini öngören yasa tasarısının ahlaksızca ve alçakça şantaj vasıtası olarak kullanılması milletimiz tarafından öfkeyle karşılanmıştır. Fransa CumhurbaşkanıSarkozy ve hükümetinin siyasi kaygılar çerçevesinde Türk milletine saldırması, çamur atarak tarihi gerçekleri eğip bükmeye yeltenmesi tam bir sefillik ve tükenmişlik örneğidir. Türk milletine soykırımcı yaftası vurmaya çalışanlar, düşmanlık gösterileri için ortam kollayanlar bundan yarar sağlayamayacak ve iflasın eşiğinde bulunan şeref ve itibarlarını ayağa kaldıramayacaklardır" ifadelerini kullandı.(SYK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com