Bahçeli’den TSK’ya çağrı

Bahçeli’den TSK’ya çağrı
Başbakan’a tepkisini sürdüren MHP lideri, PKK’nın çekilmesiyle ilgili tartışmada askerin de görüşünü söylemesi gerektiğini ifade etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya ziyareti dönüşünde gazetecilere gündemi değerlendirdi.
 
Başbakan Erdoğan’ın müzakerelere son vermesi ve PKK’lıların yargıya teslim olması çağrısı yapmasını isteyen Bahçeli, “Başından beri ateş kazanın içine düşmüş. Kaynamaya başlamış pişiyor. Yanlışa düştü. Kurtarması lazım kendisini” diye konuştu.
 
“YAVRU BÜYÜYOR”

 
Bahçeli, “Vur de vuralım” sloganıyla ilgili savcılara çağrı yapan Bülent Arınç’a, “Yargıda çok sınıf arkadaşı var. Bunları değerlendirebilir, saygıyla karşılarız. O kadar arkadaşı heba etmesin!” diye tepki gösterdi. Mevcut yasaların süreci onaylayacak hükümler taşımadığını savunan?Bahçeli, “Vatansever savcıların olduğu kanaatindeyim. Ortaya çıkmaları lazım” dedi.
 
Bahçeli, Erdoğan’ın “Yavru muhalefet” nitelemesine gönderme yapıp, “Yavru büyüyor demek ki” diye espri yaptı.
 
“ÇIKIŞIN GÜVENLİĞİ TSK’DA MI?”
 
Bahçeli, PKK’nın çekilmesiyle ilgili tartışmalara değinirken, şunları söyledi: “TSK bugüne kadar mücadele ettiği ve canice tavırlar içinde bulunan PKK örgütünün yurtdışına nasıl çıkacağıyla ilgili ne düşünüyor, kanaatini söylemesi lazım. Acaba dışarı çıkışın güvenliğini mi sağlayacak, ne yapacak?”
 
DİYANET’E TEPKİ
 
Bahçeli, Diyanet İşleri Başkanı’nın İzmir konuşmasına da tepki gösterdi: “Bütün müesseseler tahrip edilirken Diyanet’in sağlam kalması şüpheli olurdu!.. Kimdir ki İzmir’in dindarlığını savunuyor? Böyle bir görevi mi var?” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com