Bahçeli'ye sert tepki

Bahçeli'ye sert tepki
Türk Sağlık-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mehmet Ali Çakal, Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Türker Bahçeli'nin bir yerel gazeteye verdiği demecinde kullandığı ifadelere tepki gösterdi.

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Çakal, yaptığı yazılı açıklamada, Tabip Odası Başkanı Bahçeli'nin ifadelerinin maksadı aşan ifadeler olduğu belirtti.

Sağlık çalışanlarının, Türk milletinin bir parçası olduğunu, o toplumun sağlık, eğitim, sosyal, ekonomik, ruhsal her yönden gelişmesi ve iyi duruma gelmesi için gayret ettiğini ifade eden Çakal, herkesin aynı eğitim ve sosyal gelişmişlik düzeyini yakalamasının beklenemeyeceğini kaydetti.

''Oy kullanmak demokrasilerde her vatandaşın hakkıdır, her vatandaş kullanacağı oyu sadece kendisi için değil milletimizin geleceğini düşünerek kullanmalıdır'' diyen Bahçeli'nin açıklaması şöyle:

''Her oyun, devletimiz ve milletimiz için değeri ve önemi vardır. Eğitim düzeyine ve ekonomik durumuna göre oy kullanılması söz konusu edilemez. Lakin milletimizin fakirliğinden ve eğitim seviyesinin düşük olmasından oy devşirilmesini engellemek amacıyla; okuyan, araştıran, irdeleyen, eleştiren, sorgulayan , fikri hür vicdanı hür, kendi kararlarını kendi oluşturan fertlerden oluşan bir toplum için başta eğitim sistemimiz olmak üzere, ekonomi, tarım, sağlık ve benzeri gibi her alanda iktidarların, siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin sorumluluğu vardır. Türk Sağlık-Sen ve sağlık çalışanları olarak, Tabip Odası Başkanımız Dr. Türker Bahçeli'nin sözlerinin maksadını aşan bir ifade olduğunu, düşündükleriyle söylediklerinin aynı olmadığını düşünüyoruz.''

Bahçeli'den açıklama

Bahçeli ise yaptığı açıklamada, ''21. yüzyılda toplumumuzdaki insanların eğitim eksiklerine vurgu yapmak amacıyla vermeye çalıştığım bir örnekleme haddi aşan bir anlama ulaşmıştır. Demokraside insanların eşit temsil ilkesine inandığımı ifade ederken, düşüncelerimin farklı algılanmasına neden olan bu örnekten dolayı üzüntülerimi ifade etmeyi bir görev addederim'' ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com