Bahreyn'de Polisin Göstericiye Acımadığı An!

Bahreyn'de Polisin Göstericiye Acımadığı An!
Bahreyn'de, göstericilere göz yaşartıcı gaz ve plastik mermilerle müdahale eden polis acımasızdı..

Bahreyn'de, göstericilere göz yaşartıcı gaz ve plastik mermilerle müdahale eden polis acımasızdı. Bir göstericinin kafasına gözünü kırpmadan mermiyi sıktı.

Bahreyn'de polis, başkentteki en büyük ticaret bölgesine giden karayolunu kapatmaya çalışan göstericilere müdahale etti. Göstericilere göz yaşartıcı gaz ve plastik mermilerle müdahale eden polis acımasızdı. Polisin protestocunun kafasına sıktığı an

Bahreyn'de polis, yönetim karşıtı protestocuların kampını kuşatarak, başkentteki en büyük ticaret bölgesine giden karayolunu kapatmaya çalışan göstericilere göz yaşartıcı gaz ve plastik mermilerle müdahale etti.

İŞTE ACIMASIZCA ATEŞ EDİLDİĞİ AN..

Görgü tanıkları, bunu, polisin, başkent Manama'daki İnci Meydanı'nı, geçen ayın ortalarında yönetime karşı ayaklanan göstericilerden temizlemek için yaptığı en büyük operasyon olarak nitelendirdi.

Protestocuların Manama'nın merkezindeki ticaret bölgesine giden yolu kapattığı, trafik karmaşasına yol açtığı, polisin göstericilere göz yaşartıcı gazla müdahale ettiği belirtildi.

Tanıklar, polisin ayrıca İnci Meydanı'ndaki protestocu kampına göz yaşartıcı gaz atarak, plastik mermiler attığını söyledi.

Bahreyn hükümeti ise yaptığı açıklamada, güvenlik güçlerinin "Kral Faysal Otoyolunu açmak için operasyonlar yaptığını" bildirdi.

Açıklamada, polisin 350 dolayında göstericiyi göz yaşartıcı gaz kullanarak dağıttığı ifade edildi, ancak İnci Meydanı'ndaki operasyondan söz edilmedi.

Tunus ve Mısır'daki gelişmelerden ilham alarak ayaklanan çoğu Şii göstericiler, daha çok siyasi özgürlük talep ederken, Sünni yönetiminin iktidardaki tekeline de son vermesini istiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com