Bakan Atalay AKP'nin Oy Oranını Açıkladı!

Bakan Atalay AKP'nin Oy Oranını Açıkladı!
Beşir Atalay: Seçim yaklaşıyor diye teleşa düştüler..

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, BDP ve MHP'nin bakış açılarının uç bakış açıları olduğunu belirterek, "Yaklaşan seçim ortamında zeminlerinin zayıfladığının farkındalar, onun için de telaşa düşüyorlar, vatandaşarın kafasını karıştırmaya çalışıyorlar." dedi.

Devlet Bakanı Faruk Çelik ile birlikte, partisinin Bursa il binasını ziyaret eden Bakan Atalay, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Meclis'te bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmayı hatırlatan Atalay, bütçe görüşmelerinde hükümet ve muhalefet liderlerinin vizyonlarını ortaya koyduklarını hatırlattı.

Konuşmaya çok iyi hazırlanırız
Atalay, şöyle konuştu: "Tabi bir vizyonu varsa. Yoksa Kılıçdaroğlu'nun yaptığı gibi Kayseri Belediyesi'yle ilgili, temeli, aslı olmayan, dolduruşa gelmiş bir olayı getirir ki şöyle düşünün, bütçe görüşmesi bir lider için en önemli konuşmalardan biridir. Biz başkabakanımızın konuşmasına çok iyi hazırlanırız. Hepimiz titizlik gösteririz. Ülkenin ana muhalefet lideri yeni genel başkan olmuş, ilk bütçe konuşmasını yapacak. Oraya da altı boş, iyi çalışılmamış, güya kırmızı dosyayla geliyor. Sonra kırmızı dosyadan basit hafiyelik çıkıyor."

Her bölgede bize destek var
Diğer partilerin aksine, AK Parti'nin Türkiye'nin her yerinde olduğunun altını çizen Bakan Atalay, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu, şunu gösteriyor, Türkiye, AK Parti'yle daha da bütünleşecek, inşallah Türkiye'nin, milletimizin kardeşliğinin çimentosuyuz biz. Bu kardeşliği daha güçlü hale getireceksek biz getiririz. Çünkü biz etnik bölgesel siyaset yapmıyoruz. Bütün vatandaşları kucaklıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bizim için ilk sırada gelir. Bu yüzden her bölgede bize destek, güven var. Yürüttüğümüz çalışmaları buna güvenerek yürütüyoruz."

Uç bakış açılar var
Milli Birlik Kardeşlik Projesi'nin kararlılıkla yürütüldüğünü ifade eden Atalay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bunun çerçevesini çizdiğini kaydetti. Bu konuda, BDP ve MHP'nin bakış açılarının 'uç bakış açılar' olduğunu vurgulayan Bakan Atalay, şöyle devam etti:
"Sınırlarımız var ama ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın da tabi haklarını yaşamaları için her zemini hazırlıyoruz. Hiçbir vatandaşımız kendi mağduriyet duygusu içinde hissetmeyecek. Hangi inançta, hangi etnik grupta olursa olsun, kimse kendini ötekileştirilmiş, ihmal edilmiş görmeyecek. Bunun çabası içindeyiz. Zamamında devletin de yanlışlıkları olmuş. Artık Türkiye normalleşiyor. Birilerinin telaşının sebebi, bu normalleşme onların zemimini kaydırıyor. Yaklaşan seçim ortamında zeminlerinin zayıfladığının farkındalar. Onun için de telaşa düşüyorlar, vatandaşların kafasını karıştırmaya çalışıyorlar."

Yüzde 48,5 çıktı
AK Parti'nin toplumsal desteğinin arttığını dile getiren Bakan Atalay, KONDA araştırma şirketinin son yaptığı ankette, partilerinin oy oranının yüzde 48,5 çıktığını belirtti. MHP ve BDP'yi işaret eden Bakan Atalay, "Bunun için de telaşta olanlardan bazılarının baraj altında kaldığı görülüyor. İsimlerini ve oranlarını söylemiyorum."


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com