Bakan, Atatürk yasağını savundu!

Bakan, Atatürk yasağını savundu!
CHP’li Gürkut Acar’ın “Atatürk tişörtü giydiği için okula alınmayan, dersten atılan öğrenciler var” sorusuna Adalet Bakanı Sadullah Ergin, “Gardırop Atatürkçülüğünü kabul etmiyoruz ya da Atatürk’ün istismarına dönük uygulamaları da tasvip etmiyoruz, kabul

CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, çağdaş Türkiye’nin kurucusu Atatürk düşmanlığının hükümet eliyle yürütüldüğünü belirterek, “Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti kurumlardan siliniyor. Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatından, ders kitaplarından Atatürk’ün adını çıkarıyor. Serbest kıyafete geçildi ama Atatürk tişörtü giydiği için okula alınmayan, dersten atılan öğrenciler var. Antalya’da böyle bir olay yaşanmıştır. Kıyafette serbestlik Atatürk tişörtü için geçerli değil midir?” dedi.
 
Bakan Ergin, Acar’ın sorusuna tartışılacak bir yanıt verdi. Ergin, “Gardırop Atatürkçülüğünü kabul etmiyoruz ya da Atatürk’ün istismarına dönük uygulamaları da tasvip etmiyoruz, kabul etmiyoruz” dedi. 12 Eylül’den sonra Hatay merkezde, Uzun Çarşı’da bir dükkânlarının olduğunu söyleyen Ergin, “12 Eylül tarihine kadar oraya Atatürk’ün resmini asmayan teneke tamircisi, 13 Eylül sabahı o resmi asma ihtiyacı duyuyorsa ben o kişinin Atatürk’e sevgi ve saygısından dolayı bunu astığına inanmam” dedi. (CTK)
 
Kaynak: Cumhuriyet

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com