Bakan bacanağı Meclis gündeminde!

Bakan bacanağı Meclis gündeminde!
TCDD’deki (Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları) yolsuzluk iddiaları CHP'lilerce TBMM'sine taşındı

Başbakan Erdoğan’ın öve öve bitiremediği tüm projelerde olduğu gibi Yüksek Hızlı Tren projesi’nde de yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında gözaltına alanlarının sayısı hayli fazla.

TCDD’deki (Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları) yolsuzluk iddiaları CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu tarafından Meclis gündemine taşındı.

Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren CHP’li Tanrıkulu “Savcılık tarafından yürütülen soruşturma kapsamında bilgisine başvurulmak üzere gözaltına alınan 8 kişinin görevleri ve unvanları nelerdir?” diye sordu.

Tanrıkulu, soru önergesinde:“5 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan kişiler kimlerdir? Bu kişilerin görevleri ve ünvanları nelerdir?” diyerek şöyle devam etti:

“-Gözaltına alınanlar arasında İstanbul merkezli bir holding yöneticisi de olduğu ve gözaltı listesinde adı bulunan bir kişinin de kayıp olduğu ve eski bakanlardan birinin bacanağı olduğu iddiası doğru mudur? Doğru ise bu bakan kimdir?

-Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında projenin başlangıcından itibaren TCDD tarafından hangi firmaya ne kadar ödeme yapılmıştır?

-TCDD tarafından bir firmaya Eskişehir–İnönü altyapı işlerinde dolgularda kullanılan ariyet ocağı malzemesinin nakliyesi için ödenen 4 milyon 314 bin 881 TL tutarındaki ödemenin fazladan yapıldığı iddiası doğru mudur? Doğru ise bu firmanın ismi nedir? Bu firmanın ortakları ve yöneticileri kimlerdir?

-Fazladan yapılan ödemenin tazmini için gerekli yasal işlemler başlatılmış mıdır?

-İlgili firma tarafından ihale öncesi ve sonrasında TCDD Vakfı’na bağış yapılmış mıdır? Yapılmışsa eğer, yapılan bağışların toplam tutarları ne kadardır?

-TCDD’ye 2003-2014 yılları arasında 6 Ocak tarihi itibariyle bağışta bulunan kişi ve firmalar hangileridir?

-TCDD’ye yapılan bağışlar hangi hizmetler için kullanılmıştır?”

Yolsuzluklar, rüşvet iddiaları,Bakan çocukları, Bakan bacanağı, ihaleye fesat karıştırmak…Bu kadarı da gerçekten ‘’Hayaldi gerçek oldu’’ dedirtti. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com