Bakan Bağış, AB Yerine Neyle İlgilenmiş?

Bakan Bağış, AB Yerine  Neyle İlgilenmiş?
Avrupa Komisyonu'nun, Egemen Bağış'ın Avrupa Birliği Bakanı olduğu döneme ilişkin, usulsüz ihale ve personel alımı iddiaları için soruşturma başlatmasına CHP'li Oran'dan tepki geldi.

ÖZEL | SANSURSUZHABER.COM

 

AB FONLARI TEHLİKE DE Mİ?

Ulusal Ajans'ın işletme giderlerine katkı olarak alınan AB fonlarının da tehlikeye girdiği yorumları yapılıyor. 

BİZ ALIŞTIK AMA AVRUPALILAR HALA ŞAŞIRIYOR

Peki, Egemen Bağış'ın uygulamalarının Türkiye'ye faturası ne olacak?  SANSÜRSÜZ HABER,  Avrupa Birliği sürecini yakından takip eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ile konuştu.  "Bizim için şaşırtıcı olmayan bu duruma Avrupalıların şaşırması gayet doğal. Yolsuzluklar, AKP döneminde vakai adliye olduğu için her gün karşılaşılan alelade gelişmeler oldu ne yazık ki! "diyen Oran, "ama gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi güzel bir huyu vardır." yorumu yaptı. 

ORAN: 'BİRAZ DA AB İLE İLGİLEN!'  DEMİŞTİM AMA...

Daha önce, Egemen Bağış'a yönelttiği eleştirileri anımsatan Oran, "Sayın Bağış’ın, AB Bakanlığı'ndan çok yurt içi polemiklerle vakit geçirdiğini biliyorduk bunu her zaman dile getirip ‘biraz da AB ile ilgilen’ çağrısını çok yaptım kendisine." dedi. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna dikkat çeken Oran, çıkan telefon kayıtlarının da durumu ortaya koyduğunu vurguladı. "Son dönemde de çıkan şu tapelerle gördük ki beyefendi elbise çantalarıyla ve içindeki milyon dolarlarla AB’den daha çok ilgiliymiş. Ama yurt dışında ABD’de, AB’de yolsuzluk çok ciddi bir suçtur ve geçiştirilemez." sözleriyle, Türkiye'nin uluslararası kamuoyunda zor günler yaşayabileceğinin sinyalini verdi. 

TÜRKİYE'NİN AB HEDEFİ ŞAŞAR MI?

"Yolsuzluk soruşturmanın Recep Tayyip Erdoğan ve şürekasına ders olmasını dilerim." diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı,  SANSÜRSÜZ HABER ile bir de dileğini  paylaştı; "Umarım AKP döneminde yapılan usulsüzlük ve yolsuzluklar Türkiye’nin AB hedefine zarar vermez."  (BEO)

Burcu Oral Evren | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com