Bakan Bağış MHP'lileri Çok Kızdıracak!

Bakan Bağış MHP'lileri Çok Kızdıracak!
Bağış: Vatanseverlik abuk sabuk el kol işareti yapmakla olmaz!..

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, "vatan sevmenin, vatansever olmanın, milletine sevdalı olmanın, abuk sabuk el kol işareti yapmakla, bir takım değişik bıyık bırakmakla olamayacağını" söyledi.

Bağış, Nevşehir Genç Sanayiciler ve İşadamları Derneği (GESİAD) tarafından Kapadokya Dedeman Otel'de düzenlenen programda, "Son gelişmelerle AB Yolculuğumuz" konulu konuşma yaptı.

Avrupa Birliği gününün 9 Mayıs olduğunu hatırlatan Bağış, bu çerçevede bugünü kutlamak için Nevşehir'i seçtiklerini belirtti. Ürgüp ve Göreme'nin AB üyesi ülkelerin Büyükelçilerine gösterilmesi gereken önemli bir yer olduğunu dile getiren Bağış, "Çünkü kendi kültürlerinin buradan çıktığını, kendi medeniyetlerinin doğum noktasının aslında Anadolu olduğunu onlara hatırlatmak için bir vesile olur diye düşünerek buraya geldik" dedi.

AdvertorialKapat Altιn Çilekte Şok Kampanya 1 Alana 1 Hediye
Altιn Çilek Resmi Satιş Sitesi Kampanyadan Faydalanιn
Bilimadamlarι saç beyazlamasιna çare buldu!

TÜRKİYE'DE HOŞGÖRÜ KAVRAMI
Nevşehir'deyken AB sürecine başından beri inanan kişilerin kurduğu GESİAD'ın davetini icabet etmeyi de görev addettiğini belirten Bağış, GESİAD'ı kuran zihniyetin Türkiye'de hoşgörü kavramını yeniden hatırlattığını söyledi. Bağış, "Vatan sevmek, vatansever olmak milletine sevdalı olmak, abuk sabuk el kol işareti yapmakla, bir takım değişik bıyık bırakmakla olmaz" dedi.

'12 SAAT SONRASINI GÖREMEZKEN, ŞİMDİ 12 YIL SONRASINI GÖREBİLİYORUZ'
Türkiye'de 9 yıldır iktidarda olduklarını hatırlatan Bağış, normalde bu kadar iktidarda kalan hükümetlerin yıpranmasının doğal olduğunu ancak
kendilerinin milletle muhabbet köprülerini daha da derinleştirdiklerini söyledi.

İlk iktidara geldiklerinde Türkiye'nin 12 saat sonrasını öngöremediğini ifade eden Bağış, bugün kendilerinin 12 yıl sonrası için detaylı planlar yapabildiklerini kaydetti.

AB sürecinde Türkiye'nin pekçok badireler yaşadığına işaret eden Bağış, ancak bu badirelerin Türkiye'yi güçlendirdiğini ve AB yolunun da artık TBMM Genel
Kurulundan geçtiğini belirtti.

'16 FASLI AÇACAK DURUMDAYIZ'
AB ile müzakere sürecinde 33 faslın 13'ünü tamamladıklarını kaydeden Bağış, kalan 20 faslın 18'i üzerinde ise siyasi engeller bulunduğunu söyleyerek, "Şu an itibarıyla siyasi engeller kalksa, 16 faslı açacak durumdayız" dedi.

AB reformlarını AB için değil Türk vatandaşlarının yaşam standardını artırmak için yaptıklarına işaret eden Bağış, AB müktesebatında herşeyin bir orta yolunun bulunduğunu, bu sebeple bu standartları Türkiye'ye mutlaka taşıyacaklarını kaydetti.

Türkiye'nin Müslüman bir ülke olmasının AB için dezavantaj değil avantaj olduğuna dikkati çeken Bağış, önümüzdeki yıllarda Avrupa'daki Müslüman sayısının artacağını belirtti.

Türkiye'de demokrasi kültürü ile İslam kültürünün 200 yılı aşkın süredir bir arada yaşandığına işaret eden Bağış, "Türkiye, AB'ye 'entegrasyon sorununu çözecek anahtar Türkiye'dir' mesajını vermektedir" dedi.

Bağış konuşmasının sonunda, Nevşehir Üniversitesi Rektörünün program öncesinde kendisine"üniversiteye eğitim fakültesi kurulması izni alındığını, ancak mali kaynağın serbest bırakılmadığını" belirttiğini ve yardım talebinde
bulunduğunu söyledi.

Bu çerçevede Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i hemen aradığını anlatan Bağış, fakülteyle ilgili mali kaynağın serbest bırakılması sözünü Bakandan aldığını söyledi..
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com