Bakan Bayraktar Tapu Dağıttı!

Bakan Bayraktar Tapu Dağıttı!
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Bartın'ın Ulus İlçesi'nde kadastro çalışması sonucu 42 bin 776 tapuyu dağıttı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Abdipaşa Beldesi'nde partililer tarafından çiçeklerle karşılandı. Konvoy eşliğinde Ulus İlçesi'ne giden Bayraktar, kadastro çalışması sonucu 42 bin 776 adet tapuyu hak sahiplerine dağıttı. Törende konuşan Bayraktar, 2B arazileri ile ilgili olarak çalışmalarının devam ettiğini söyleyerek, "2003 yılında Bartın'da toplam 60 bin tapu dağıtılmış. Yaptığımız çalışma ile bu sayıyı 150 bine ulaştırdık. Tapu ve Kadastro Müdürlüğümüz tarafından yapılan çalışma sonrası 42 bin 776 adet tapuyu vatandaşlarımıza teslim edeceğiz.

Vatandaşlarımızın kullandıkları arazinin kendilerinin olduğunu bilmesi çok sevindirici. Bölgede fındık üretimi yapan vatandaşımız arsasında tapu olmadığı için teşvikten yararlanamıyordu. Bu sayede bunun da önüne geçmiş olduk. 2B arazileri ile ilgili olarak çalışmalarımız devam ediyor. Yasada yeni bir revizyon yaparak, 2B'de hak sahibi olanlara tapularını vereceğiz. Elinde mera olup daha sonra orman arazisi haline gelen arazilerle ilgilide çalışmalarımız devam ediyor. Bunun için Anayasa Değişikliği gerekiyor. Daha önce konuyla ilgili yasa çıkartılmasına rağmen muhalefet partisinin itirazı üzerine dava açılmıştı. Önümüzdeki dönemde hem anayasal hem de yasal değişiklikle vatandaşlarımızın hakları iade edilecek" dedi.

Törenin ardından Bartın Valiliği'ni ziyaret eden Bayraktar, Vali İsa Küçük'ten yapılan yatırımlarla ilgili bilgiler aldı. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Bayraktar, Yalova'da kurulması düşünülen atık depolama tesisi ile ilgili olarak, "Konuyu inceliyoruz, evraklar elimde. Yaptığımız incelemenin ardından gerekeni yapacağız. Tesiste kimyasal madde depolanıp depolanmayacağını ise araştırıyoruz" diye konuştu. Bayraktar, inşaatı yeni tamamlanan valilik binası içindeki Tapu Kadastro Müdürlüğü'nün açılışını yaptıktan sonra partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Bayraktar daha sonra iftar için Grant Astra Oteli'ne gitti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com