Bakan Çelik Eskişehir'de

Bakan Çelik Eskişehir'de
Devlet Bakanı Faruk Çelik, uzunca yıllar devlet ile Alevi-Bektaşi kanaat önderlerinin biraraya gelmediği bir ortamın "Alevi Çalıştayı" ile değiştirilmesinin memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Bakan Çelik, bir gazetenin ortaya attığı iddiayla ilgili olarak, askeri ve sivil kesimin gerekli çalışmaları yaptığını, olayın tam olarak ortaya çıkmasının ardından yapılacak değerlendirmelerin daha sağlıklı olacağını söyledi.
Eskişehir'in Odunpazarı bölgesinde Eskişehir İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'nin (ESİMDER) yeni binasının açılışına katılan Bakan Çelik, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Devlet Bakanı Faruk Çelik, 'Alevi Çalıştayı' ile ilgili bir soru üzerine, 'Henüz işin başındayız. Hep birlikte bir çıkış yolu bulacağımıza inanıyorum. Devletle Alevi-Bektaşi kanaat önderleri toplanıp biraraya geliyor. Uzunca yıllar biraraya gelinmeyen bir ortam şuan ortaya çıktı. Bu sevindirici, herkesi memnun edici bir gelişme. Başlıklardan ziyade çalıştayların sağlıklı bir şekilde devam etmesi, herkesin birbirini iyi anlaması ve aradaki gereksiz, belki olmaması gereken olumsuzlukların ortadan kalkmasına ciddi katkı sağlayacak. Yapılması gerekenleri de yine birlikte almamız gereken kararlar şekilde değerlendirmek daha doğru' dedi.
Bakan Çelik, Taraf Gazetesi'nin 'AKP ve Gülen'i Bitirme Planı' başlıklı haberiyle ilgili soruyu ise, 'Gazete haberleri önemlidir. Basına yansıyan hadise önemlidir. Ama bunlarla ilgili hukuk devletinde, gerek askeri, gerek sivil kesimde gerekli çalışmalar şuanda yapılıyor. Olay ortaya çıktıktan sonra değerlendirmeler belki daha sağlıklı olabilir. Şuanda gazete haberinin ötesinde bir şey yok' diye yanıtladı.
Çelik, açılış töreninde yaptığı konuşmada ise, kendisinin de imam hatip mezunu olduğunu dile getirerek, 'Bilgi ve zikir sahibi olmadan yapılan tartışmalar, toplumsal barışa katkı sağlamaz. Kritik çember içerisindeki Türkiye'de barışa, diyaloğa, birbirimizi saymaya, sevmeye, değer vermeye çok ihtiyacımız var. Eğer iç çekişmelere, içerideki sorunları büyüten, abartan, geliştiren ve iç çatışmaları, tartışmaları öne çıkaran bir noktada saymaya devam edersek, bölgede güçlü ülke olma konusunda ciddi engellerle karşılaşacağımızı bilmemiz gerekiyor. Yıllarca bazı dönemlerde imam hatip okulları baş tacı, bazı dönemlerde maalesef hak etmedikleri tenkitlerle karşı karşıya bırakıldı. Biz bu uçlardan sakınılmasının doğru olacağı düşüncesindeyiz. Tevhid-i Tedrisat, cumhuriyetimizin nitelikleri ilkeleri çerçevesinde, devletimizin kurumlarında verilen bu eğitimin hele hele vatandaşımızın talepleri doğrultusunda milletin birliği, bütünlüğü, bayrağın tekliği, Misak-ı Milli hudutları içerisinde şerefimiz, onurumuzla yaşamak konusunda ciddi gayret gösteren müesseselerimizi ne çok yükseltmek, ne çok alçaltmak; hak ettiği değeri vermenin her Türk vatandaşının görevi olsa diye düşünüyorum' ifadelerini kullandı.
Bakan Çelik, konuşmasının ardından dernek binasını hizmete açıp gezdi.

-BAKAN ÇELİK, NİKAH ŞAHİTLİĞİ YAPTIĞI ESKİŞEHİR'DEN HIZLI TRENLE AYRILDI -
 Devlet Bakanı Faruk Çelik, nikah şahitliği yaptığı Eskişehir'den hızlı trenle ayrıldı.
Bakan Çelik, Eskişehir'de Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Yahya Adıyaman'ın işadamı oğlu Aytunç Adıyaman ile turizmci Dilan (Demirtaş) Adıyaman'ın nikah törenine katıldı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Akademi Kulüp'te düzenlenen merasimde, Aytunç Adıyaman'ın nikah şahitliğini Devlet Bakanı Faruk Çelik, Dilan Adıyaman'ın nikah şahitliğini ise eski Milli Eğitim Bakanlarından Prof. Dr. Orhan Oğuz yaptı. Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı'nın kıydığı nikahta çifte mutluluklar dileyen
Bakan Çelik, evlilik cüzdanını genç çifte teslim etti.
Çelik, nikah töreninin ardından hızlı trene binmek için Eskişehir Garı'na geldi. Gar girişinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çelik, 'Hızlı tren büyük bir hizmet. Doğrusu bugüne kadar Bursa milletvekili olmamıza rağmen hızlı trene binme imkanı olmadı. İlk kez bineceğim. Bu konforu tadalım bakalım. Hızı tavsiye ederiz. Bu hatta Türkiye'de binmedik, ama yurtdışında bindik. Hayırlı olsun' dedi.  Bakan Çelik, daha sonra kızıyla birlikte saat 21.52'de kalkan hızlı trenle Ankara'ya hareket etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com