Bakan Çelik'ten CHP'ye Batum Teşekkürü!

Bakan Çelik'ten CHP'ye Batum Teşekkürü!
Seçimlere yaklaştıkça vaatlerin arttığını ifade eden ve eleştiri oklarını muhalefet partilerine yönelten Devlet Bakanı Faruk Çelik, Kılıçdaroğlu'na imalı bir teşekkür mesajı yolladı..

Devlet Bakanı Faruk Çelik, "Sayın Kılıçdaroğlu'na teşekkürü bir borç biliyorum. Neden biliyor musunuz? İyi ki Sayın Süheyl Batum gibi değerli hocaları üniversitelerde bırakmadı ve siyaset sahnelerine çekti. Bu önemli bir şey, çünkü bu kadar antidemokratik, bu kadar demokrasi ile sorunu olan bir zihniyetin üniversitede kalması, nesillerimiz açısından son derece tehlikeli" dedi.

Bakan Çelik, Afşin ziyaretlerinin ardından döndüğü Kahramanmaraş'ta partilileriyle bir araya geldi. AK Parti İl Teşkilatı'nda partililerine seslenen Bakan Çelik, "Komşularıyla didişen bir Türkiye yok, komşularıyla sorunlu bir Türkiye yok. Komşularıyla kucaklaşan, dünyayla kucaklaşan bir Türkiye var. Ben şimdi Sudan'dan geliyorum. Sudan'da ne diyor insanlar 'Türkiye bir numara' diyor. Kim, caddedeki Sudanlı bunu söylüyor. 4 saatlik uçak yolculuğuyla iniyorsunuz, orada 150 şirketimiz var. Adam diyor ki, 'sayın bakanımız size çok teşekkür ediyoruz' diyor. 'Vallahi, trafik cezası yazıyorlar, Tayyip Erdoğan dediğimiz zaman iptal ediyorlar' diyor. Bunu söyleyen Hartum'daki bizim şirketlerimiz. Bu derece bir sevgi ve gönül bağı el uzatmışız ama gönül bağına dönmüş. Tazelenmiş ve fetret dönemi bitmiş" diye konuştu.

Seçimlere yaklaştıkça vaatlerin arttığını ifade eden Bakan Çelik, eleştiri oklarını muhalefet partilerine yöneltti. Bakan Çelik, "Sayın Kılıçdaroğlu'na da Kahramanmaraş'tan teşekkürü bir borç biliyorum. Neden biliyor musunuz? İyi ki Sayın Süheyl Batum gibi değerli hocaları üniversitelerde bırakmadı ve siyaset sahnelerine çekti. Bu önemli bir şey, çünkü bu kadar antidemokratik, bu kadar demokrasi ile sorunu olan bir zihniyetin üniversite de kalması, nesillerimiz açısından son derece tehlikeli. Ama onların siyasette olması; Kahramanmaraş'ın, Ankara'nın, Bursa'nın caddelerinde olması önemlidir. Çünkü millet bu şekilsizlikleri şekilli hale getirir. Onları şekillendirir ve onlara gerekli dersi mutlaka verecektir" dedi.

"BU MİLLET TAKLİTLERE İTİBAR ETMEZ"

Bakan Çelik, muhalefette yer alan partilerin söylemde ayrı olsa da özlerinde tek bir anlayışa sahip olduğunu savundu. Çelik, şöyle konuştu:

"Birinci siyasi hareket taklit. Bir önceki genel başkanları nasıl bir siyaset çizgisi izliyordu biliyorsunuz. Ağırlıklı Ankara merkezli bir siyaset. Baktılar ki AK Parti 4 seçim, 2 referandum habire başarı elde ediyor. Baktılar bunun sırrı nedir? Sayın genel başkanımızın dünya ve ülke içindeki çalışmalarını keşfettiler, yani bunu tespit ettiler. O halde 'ne yapalım' dediler. 'Bizde canla başla çalışalım' dediler. Bu son derece sevindirici bir gelişmedir. Şimdi gezmeye başladılar partiden evden dışarı
çıktılar. Bu iyi ama öyle bir taklit var ki işin içinde, davranışlarında. Onlara şunu söylüyoruz. 'Bu millet işin gerçeği varken taklidine hiçbir zaman itibar etmez.' Siz yine kendi planız projenize döndünüz. Yoksa Tayyip Erdoğan'ın aslı orada dururken, millet onu taklit eden birisini niye seçsin? İkincisi ise milletsiz milliyetçilik anlayışı. Bu çok önemli milletsiz milliyetçilik. Milliyetçilik güzel bir kavram ama arkasında millet olacak. Milletin olması için de ne yapacaksınız, doğru kavramlar doğru adımlar atacaksınız. 'Anayasa ihtilal anayasası, değiştirelim mi', 'Değiştirmeyelim.' Millet ne diyor 'değiştirelim.' Millet nerede, millet yok. Adın ne milliyetçilik. Milletsiz milliyetçilik olmaz. Milleti arkasına alan bir milliyetçilik olacak. Onun için karşımızda parlamentoda bulunan ikinci bir siyasi hareketin de dünyası ve millete bakışı bu."

"BUNLARIN SÖYLEMLERİ FARKLI OLABİLİR AMA ÖZDE BİRDİRLER"

BDP'nin dünyasının İmralı adasından ibaret olduğunu öne süren Bakan Çelik, "Seçimlerde AK Parti olacak ve karşısında bir parti olacak bunu unutmayın. Bunların söylemleri farklı olabilir ama unutmayın ki özde birdirler. Allah Allah, çok ağır bir kelime oldu. İnanın böyle. Nereden anladık biz bunu? 'Değişim' dedik 'statüko' dediler.' İstikrar' dedik, istismarı tercih ettiler. Örnekleri çok bunların. Örnekleri inşallah seçim döneminde kapı kapı anlatacağız. Senin icraatın ne? En canlı örneği anayasa değişikliği hepsi karşı tarafa geçtiler. Ben bu anlayışa bakarım. Milletimiz de bu davranışa bakıyor. Sen milletin geleceği için nasıl bir tavır sergiliyorsun, millet buna bakıyor. Buna baktığı zamanda çıkan tablo gayet açıktır. İşin sözü farklıdır işin özünde fazla bir farklılık olmadığını görüyoruz" diye konuştu.

Bakan Çelik, AK Parti'nin hayatlarını bu ülkeye vakfeden insanların buluşma noktası olduğunu ifade etti. Bu anlayışla Türkiye'de olmaz denilen bütün projeleri hayata geçirdiklerini kaydeden Bakan Çelik, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu çatının altında olmanın kıymetini bilelim diyorum, bunun farkında olalım diyorum. Sizin bulunmanızı da yeterli görmeyin, getirilmesi gerekeni mutlaka buraya getiriniz. Eserleri tanıtınız, icraatlarımızı tanıtınız.Yani tek parti olalım başka parti olmasın anlamında söylemiyorum. Ama bu milletin sağduyusu bu seçimlerde büyük bir ekseriyetle sandığa yansımalı ve ak oylar Allah'ın izniyle yüzde 50'lerin üzerinde gerçekleşmeli. Anketler yüzde 47- 49 gösteriyormuş. Anketler gösterebilir. Anketlerin atmosferine kapılıp kendi çalışmalarımızı aksatmayalım, planımızı programımızı bozmayalım. İl ilçe teşkilatlarımızın belediye başkanlarımızın seçime dönük programları neyse, bu programların bitirilmesi noktasında büyük bir dayanışma içerisinde olalım. Vatandaşın talebi neyse belediyeye iletelim, teşkilata iletelim. Ama sorunsuz bir şekilde seçime gitme konusunda üzerimize düşeni gerçekleştirelim diyorum. Bunun en güzel örneklerini geçmişte verdiniz, 12 Haziran'da da vereceğinize inanıyorum."

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, ziyaretin anısına Bakan Çelik'e ceviz oyma sandık hediye etti. Bakan Çelik, Madoevi'nde onuruna verilen akşam yemeğinin ardından karayolu ile kentten ayrıldı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com