Bakan çocukları serbest kalacak!

Bakan çocukları serbest kalacak!
17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında şok gelişme

Soruşturmaya sonradan atanan Savcı Ekrem Aydıner, “suç vasfının değişebileceğini” bildirdi. Bu, Deniz Feneri e.V davasını hatırlattı…

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında tutuklanan Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan’ı tahliye eden mahkeme kararında çarpıcı bir detay yer aldı. Savcı Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç’e dosyadan el çektirilmesinin ardından, soruşturmayı tek başına yürüten savcı Ekrem Aydıner’in, şüphelilerin tahliye taleplerine ilişkin mahke­me­ye gönderdiği mütalaasında, “Yeni deliller ışığında suç vasfı değişebilir” dediği ortaya çıktı. Aydıner’in, bu yöndeki müta­la­ası üzerine hakim, aralarında Aslan’ın da bulunduğu 6 şüpheli hakkında tahliye kararı verdi.

Mütala sonucunda verilen karar akıllara Deniz Feneri eV davasını getirdi. RTÜK eski Başkanı Zahid Akman ile Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman ve 6 şüpheli için “örgüt ve dolandırıcılık” suçlarından 14 yıl hapis cezası isteniyordu. Savcılar değişti, suçlamalar değişti. Hepsi serbest kaldı. Bu yol­la, operasyonda tutuklanan İçişleri eski Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler ile Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Kaan Çağlayan’ın da serbest kalabileceği yorumları yapılıyor.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com