Bakan Eroğlu Bir Günde 6 İlçe Gezdi!

Bakan Eroğlu Bir Günde 6 İlçe Gezdi!
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'ın tüm ilçelerine birer baraj yapacaklarını, bunun için de tüm çalışmaların sürdüğünü dile getirdi.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'ın tüm ilçelerine birer baraj yapacaklarını, bunun için de tüm çalışmaların sürdüğünü dile getirdi.
Bir günde 6 ilçe gezerek 12 Eylül'de yapılacak olan anayasa değişiklik paketi referandumu için 'evet' oyu isteyen Bakan Eroğlu, Dinar, Başmakçı ilçelerinin ardından Dazkırı, Evciler Kızılören ve Sinanpaşa ilçelerini ziyaret etti. Dinar ve Başmakçı ilçelerine ilk ziyaretini gerçekleştiren Bakan Eroğlu, Dazkırı, Evciler ilçelerinde partililer ve vatandaşlar ile bir araya geldi. Evciler esnafını gezerek sorunlarını dinleyen Eroğlu, daha sonra Kızılören ilçesine geçti. Kızılören Belediyesi'ni ziyaretinde
belediye önünde toplanan vatandaşlara seslenen Bakan Eroğlu, 'Kızılören ilçemize bizden önceki hükümetler hiçbir şey yapmamış. Göreve gelmemizin ardından ilçede gözle görülür değişiklerin olduğunu görüyorum, görüyorsunuz. Afyonkarahisar'da tüm ilçelere birer baraj yapacağız. Bunun için de çalışmalarımız devam ediyor. Kızılören'in yıllardır konuşulan ama bir türlü yapılamayan barajın aralık ayında temelini atacağız. Bir yıl gibi kısa bir sürede de sulama projesiyle birlikte bitirmiş olacağız' şeklinde konuştu.
Kızılören Belediye Başkanı Ahmet Pekşen'in göreve geldiği günlerde 'ben çalışarak para kazanmak istiyorum' sözlerini hatırlatan Bakan Veysel Eroğlu, belediye tarafından kurulan alım garantili fidanlıkta binlerce fidanın yetiştiğini ve belediyenin bundan para kazandığını ifade etti. Eroğlu, 'Kızılören Belediyesi geçtiğimiz yıl 71 bin fidan teslim ederek 71 bin lira para kazandı. Başkanın azmini gördükten sonra daha çok fidan desteği verdik. Buradan tüm köy tüzel kişiliklerine de sesleniyorum, fidancılık
yapın para kazanın. Özel kişilere de bu konuda yardımlarımız var. Gelin bunu iyi değerlendirin' dedi. Kızılören esnafını da ziyaret eden Bakan Eroğlu, 12 Eylül'de yapılacak referandumda 'evet' oyu vermelerini istedi. Daha sonra Sinanpaşa ilçesine geçen Bakan Eroğlu, Sinanpaşa Belediye Başkanı Nuri Köse'den yapılan çalışmalar ve sorunları hakkında bilgi aldı. Sinanpaşa esnafını da ziyaret eden Eroğlu, vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com