Bakan Eroğlu Kocatepe'ye yürüdü

Bakan Eroğlu Kocatepe'ye yürüdü
Zafer Haftası kutlamaları çerçevesinde Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Kocatepe'ye yürüdü.

 Zafer Haftası kutlamaları çerçevesinde Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Kocatepe'ye yürüdü.
Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından düzenlenen Kocatepe Zafer Haftası programları Şuhut'ta coşkulu bir şekilde gerçekleşti. Kutlamalara Bakan Veysel Eroğlu da katıldı. Stadyumda düzenlenen etkinliklerin ardından Çarkırözü köyüne gelen Bakan Veysel Eroğlu ve beraberindekiler burada Kocatepe yürüyüşünü hazırlıklarına başlattılar. Yürüyüş öncesi Bakan Eroğlu'nun yanına gelen 12 yaşındaki Tarık Ekici, Mustafa Kemal Atatürk'ün son mektubunu okudu. Son mektubu okurken duygulanan 12 yaşındaki Ekici, Bakan Eroğlu ve protokol heyetinden alkış aldı.
Büyük Taarruza giden yolda yürüyen Bakan Eroğlu ve beraberindeki heyeti Garnizon Komutan Vekili Asım Bülent Aker ve komutanlar karşıladı. Gece saat 01.00'de Kocatepe'ye hareket eden Bakan Eroğlu ve beraberindekilere askeri Bando takımı eşlik etti. Yürüyüşe katılan binlerce kişiyi selamlayan askeri bando takımı, yürüyüşe katılanlar tarafından alkış yağmuruna tutuldu.
Kocatepe yürüyüşüne asgari ve sivil erkanın yanı sıra ülkenin değişik illerinden gelen üniversiteli öğrenciler, öğretim elemanları ve izciler katıldı. Kocatepe yürüyüşüne katılanları selamlayan Bakan Eroğlu, basın mensuplarına Kocatepe ve Büyük Taarruz hakkında bilgiler verdi. Büyük Taarruz'un önemine değinen Eroğlu, savaşın yaşandığı bölgeyi Doğa Koruma ve Milli Parklar statüsüne aldıklarını ve gerekli çalışmaları yaptıklarını dile getirdi. Atatürk'ün sevdiği şarkıları söyleyerek Kocatepe'ye çıkan öğrenciler, hep birlikte tempo tutarak yürüdüler. Üniversite öğrencilerinin yürüyüşünü Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Altuntaş, başlattı. Yürüyüş gece boyu sürdü. Yürüyen binlerce kişi saat 04.00'de Atatürk'ün Büyük Taarruz emrini verdiği Kocatepe'ye ulaştı. Kocatepe'ye ulaşan binlerce kişi Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından hazırlanan programa eşlik etti.
- BAKAN EROĞLU, DOĞAYA KEKLİK SALDI
 Zafer Haftası kutlamalarına katılmak üzere Afyonkarahisar'a gelen Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, yapımı tamamlanan tesisleri hizmete açtı.
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile beraberindekiler, ilk olarak Çobanlar ilçesinde yapımı tamamlanan bir seranın açılışına katıldı. Çobanlar ve Afyonkarahisar için teknolojik seranın önemli bir yatırım olduğunu kaydeden Bakan Eroğlu, Venlo tipi cam seranın 50 bin metrekare alandan oluştuğunu, bu serada salkım domatesin kesintisiz 12 ay üretilebileceğini söyledi. 300 kişinin serada iş imkanı bulacağını kaydeden Bakan Eroğlu, seranın Afyonkarahisar'a ve Türkiye'ye hayırlı olmasını diledi. Eroğlu,
'Burası istihdam demek, iş demek ve aş demek. Afyonkarahisar'da jeotermal kaynak var. Hem iklim özellikleri hem de jeotermal kaynak birleşince, hakikaten Afyonkarahisar teknolojik sera için ideal bir şehir'' ifadelerini kaydetti.
Sera açılışında konuşan Vali Haluk İmga ise, önemli bir yatırımın açılışını yaptıklarını dile getirdi. Vali İmga, 'Bugün Çobanlar ilçemizde sizlerle birlikte olmaktan mutluyum. Çobanlar ilçemizde yapımı gerçekleştirilen teknolojik sera tesislerinin düzenlenen törenle açılışını gerçekleştireceğiz. 3084 sayılı yasanın somut faydalarını ilimizin pek çok bölgesinde görmeye başladık. Bunlardan biriside bu gün Çobanlarda gerçekleştirilen yatırım. İnanıyorum ki sayın Haydar Kurt ve ailesi, yaptığı bu yatırım ile onlarca insanımızın, yüzlerce insanımızın ekmek kapısını açmıştır. Yaratacakları katma değer ile ilimiz ekonomisine çok büyük fayda sağlayacaklardır. Ben ilimiz ve vatandaşlarımız adına Haydar Kurt beye teşekkürlerimi sunuyorum. Bu değerli hizmetin ilimize gelmesine faydalı olan sayın bakanımıza, milletvekillerimize, belediye başkanımıza ve burada ismini sayamayacağım tüm değerli paydaşlara teşekkürlerimi sunuyorum' dedi.
BAKAN KEKLİK SALDI
Sera açılışının ardından Şuhut ilçesinde bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan keklik üretim çiftliğinin açılışını gerçekleştiren Bakan Veysel Eroğlu, keklik üretim çiftliğinin doğaya yapılan en önemli yatırım olduğuna dikkat çekti. Açılışın ardından Eroğlu, beraberindekilerle birlikte çiftliği gezdi. Çiftlik hakkında yetkililerden bilgi alan Bakan Eroğlu ve Vali Haluk İmga, daha sonra doğaya keklik saldı.
Son olarak 25 Ağustos Şuhut Kent Ormanı'nın açılışına katılan Bakan Eroğlu, içerisinde piknik alanları ve oyun parkları bulunan kent ormanını çok beğendiğini söyledi. Bakan Eroğlu, daha sonra beraberindekilere iftar yemeği verdi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com