Bakan Eroğlu: "Ülkücü kardeşlerimiz 'evet' diyecek"

Bakan Eroğlu: "Ülkücü kardeşlerimiz 'evet' diyecek"
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, 5-6 tane MHP'li il belediye başkanı ile görüştüğünü ve bu belediye başkanlarının 12 Eylül'de yapılacak referandumda 'evet' oyu kullanacaklarını ileri sürdü.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, 5-6 tane MHP'li il belediye başkanı ile görüştüğünü ve bu belediye başkanlarının 12 Eylül'de yapılacak referandumda 'evet' oyu kullanacaklarını ileri sürdü.
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Zafer Bayramı etkinlikleri nedeniyle Afyonkarahisarlılara 5 müjde vermek için milletvekili Sait Açba, Halil Aydoğan, Ahmet Koca, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte İkbal Termal Otel'de basın toplantısı gerçekleştirdi. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Bakan Eroğlu, halk oylamasında BTP, CHP, MHP ve birkaç partinin 'hayır' diyeceğini ifade etti. Bakan Eroğlu, CHP ve MHP'nin
tabanında 'evet' oyu kullanacakların olduğunu iddia etti. Bilhassa MHP'nin tabanındaki Ülkücülerin 'evet' diyeceğini vurgulayan Veysel Eroğlu, 'Ben kaç tane
Ülkücü kardeşim ile görüştüysem, onların çoğu bana, 'Biz partiyi dinlemeyeceğiz ve referandumda 'evet' diyeceğiz' dediler. Zor durumda kalmamak için de isimlerinin açıklanmasını istemiyorlar. En az 5-6 MHP'li il belediye başkanı 'evet' oyu kullanacağını söyledi. Üzerlerinde büyük baskı olduğu için 'evet' oyu kullanacaklarını açıklamayacaklarını söylüyorlar. Bu il başkanları partilerinin neden 'hayır' dediklerini anlayamadıklarını da söylüyorlar. Dolayısıyla biz vatandaşımıza güveniyoruz' şeklinde konuştu.

'YATIRIMLAR TÜM HIZIYLA SÜRECEK'
İkbal Termal oteldeki toplantıya milletvekili Zekeriya Aslan katılamadığı için 5 müjdenin 2'sini Bakan Eroğlu verdi. Bakan Eroğlu, birinci müjde olarak İhsaniye ilçesinde faaliyette olan Türk Kızılayı tarafından işletilen Maden Suyu Fabrikası'na üretim kapasitesini artırmak amacıyla ek tesis yapıldığını ifade etti. Tesisin 5,5 milyon euro makine yatırımı ve 1,2 milyon lira inşaat yatırımı ile hizmete girdiğini anlatan Eroğlu, Türk Kızılayı tarafından İhsaniye ilçesine yapılacak olan hastanenin ise 14 ayda tamamlanacağını söyledi. Eroğlu, 3 bin 273 metrekare alana inşa edilecek olan hastanenin maliyetinin 2.5 milyon TL olduğunu kaydetti.
AFYONKARAHİSAR'A 5 MÜJDE
Milletvekili Sait Açba, Sahipata Mahallesi'nde alt gelir grubu için TOKİ tarafından yaptırılacak 240 konutun inşaatına başlandığını, konutların 30 Mayıs 2011 tarihinde bitirileceğini söyledi. Afyonkarahisar'da Akarçay üzerine yapılan 4 adet köprünün inşaatının da devam ettiğini dile getiren Koca, 2,4 milyon TL maliyetindeki köprülerin 30 Kasım 2010 tarihinde bitirileceğini kaydetti.
Milletvekili Halil Aydoğan da Emirdağ ilçesinde Bucak Deresi'nin taşkınlardan korunması maksadıyla Emirdağ İlçe Merkezi Taşkın Koruma Tesisi inşaatına başlandığını, maliyeti 2 milyon lira olan projenin 20 Haziran 2012 tarihinde bitirileceğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com