Bakan Ertuğrul Günay şort giydi!

Bakan Ertuğrul Günay şort giydi!
Kültür Bakanı Günay, Fethiye'de antik kenti şortla gezdi...

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Fethiye'nin Kumluova beldesindeki Letoon Antik Kenti'de incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Günay antik kenti şortla gezdi..

BAKAN FETHİYE'DE İNCELEMELERDE BULUNDU
Kaş'taki incelemelerini tamamladıktan sonra Fethiye'nin Kumluova beldesindeki Letoon Antik Kenti'ne geçen Bakan Günay, Kumluova Belediye Başkanı Alim Karaca ve Letoon Kazı Başkanı Doç. Dr. Sema Atik Korkmaz tarafından karşılandı.

Kazı ekibinin yetkililerinden bilgi alan Günay, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, "Bugün Patara, Xantos ve Letoon Ören yerlerini geziyoruz. Arkeolojik çalışmalarımız son yıllarda hızlandı. Kısıtlı imkanlarla bütçenin bir kısmını çeşitli kaynaklardan karşılamaya çalışıyoruz. Yerel elemanlar ve değişik üniversitelerden gelen arkadaşlarımız büyük bir vatanseverlik örneği gösteriyor. Bu, yaşadığı toprağı derinliğine sevmek anlamına geliyor. Son yıllarda Türkiye arkeolojisinde bir birinden güzel buluntularla bizi çok sevindiren güzel sonuçlar veriyor" dedi.

ELİMİZDEN GELDİĞİNCE DESTEK VERİYORUZ
Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan Letoon'da yaklaşık yarım yüzyıldır Fransız Arkeoloji Enstitüsünün çalışmaları olduğuna işaret eden Günay, ziyaretlerinde çalışmaların ilerlememiş olduğunu gördüğünü söyledi.

Bakan Günay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Birkaç kez Fransız Arkeoloji Enstitüsünü uyardık ama beklediğimiz sonuçları alamadık. Şimdi Başkent Üniversitesinden arkadaşlarımız çalışıyor. Kazılar bu yaz ivme kazandı. Elimizden geldiği kadar destek vermeye çalışacağız. Şu anda Letoon'da gözle görülür derecede, 1, 5 aydan bu yana yapılan çalışmaya rağmen büyük bir fark yaratılmıştır. "

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com