Bakan geliyor diye MHP adayının afişlerini söktüler

Bakan geliyor diye MHP adayının afişlerini söktüler
AKP Hükümetinin yerel bürokrasi üzerinde de kurduğu baskı ve korku düzeni bu sefer Yumurtalık'ta ortaya çıktı.

MHP'li Hüseyin Sözlü'nün yol kenarında bulunan totem afişleri, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'ten 'azar işitmemek için' gece operasyonuyla yerlerinde söküldü.

Yolsuzluk, rüşvet, kara para aklama ve çete kurmak ve yönetmek gibi isnatlardan kurtulmak için son HSYK düzenlemesiyle Yargıyı tamamen ele geçirmekle suçlanan AKP Hükümetinin yerel bürokrasi üzerinde de kurduğu baskı ve korku düzeni bu sefer Yumurtalık'ta ortaya çıktı. MHP'li Hüseyin Sözlü'nün yol kenarında bulunan totem afişleri, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'ten 'azar işitmemek için' gece operasyonuyla yerlerinde söküldü.

GECE YARISI MINTIKA TEMİZLİĞİ
Edinilen bilgilere göre Bakan Çelik, bugün Yumurtalık Belediye Başkan Adayı AKP'li Turgut Erişmen'in seçim bürosunu açmak ilçeye gelecek. Ancak Bakan gelmeden gece yarısı operasyonu başladı. Kaymakamlık talimatıyla başlatılan "mıntıka temizliği" kapsamında yol üzerinde bulunan MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü'nün reklam totemi 'rahatsız edici' bulundu. Sözlü'ye ait totem, 'Çelik hassasiyetiyle' yerlerinden kesilerek parçalandı.Operasyonda diğer partilerin tanıtımlarına dokunulmaması ise dikkat çekti.

MHP'Lİ ÖZYÜREK'TEN TEPKİ

MHP Yumurtalık İlçe Başkanı Halim Özyürek, uygulamaya tepki gösterdi.

Özyürek "Devlet gücünü ve milletin imkanlarını kullanmayı alışkanlık haline getiren, yasadışı uygulamalarda sınır tanımayan zihniyet, muhalefetin kıt imkanlarla yaptığı tanıtıma bile tahammül edemez hale geldi. Kendilerine her yolu mubah görenler MHP'nin mütevazi bir reklamından bile ürküyorlar. AKP'den estirilen korku rüzgarı yerel idarecilerin uykusunu kaçırıyor. Bakan gelecek diye gece yarısı mıntıka temizliği yapar gibi özellikle MHP'nin reklam çalışmalarına zarar vermek, AKP'nin devlet idareleri üzerinde kurduğu korku düzenini yansıtıyor. Bakan geliyor diye böyle keyfi bir uygulamada bulunmaya kimsenin hakkı yoktur. Konunun takipçisi olacağız. Ayrıca başta Hüseyin Sözlü olmak bütün adaylarımızla kazanacağız; korkunun ecele faydasının olmadığını da hatırlatmak isterim" dedi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com