Bakan Güler'den çarpıcı açıklama!

Bakan Güler'den çarpıcı açıklama!
Oğlu hapiste olan AKP'li Bakan 6 gün sonra ilk kez konuştu.
İçişleri Bakanı Muammer Güler kendi oğlu Barış Güler'in ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Kaan Çağlayan'ın da aralarında bulunduğu yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile ilgili ilk kez konuştu. Bakan 17 aralık'ta başalyan operasyonlara 22 Aralık'ta cevap verdi. Güler ilk önce "Sevgili hemşehrilerim, itimadınız için çok teşekkürler. Hiçbir kanunsuz işimiz olamaz. Veremeyeceğimiz hiçbir hesap ta yoktur. Önümüzdeki günlerde herşey açığa çıkacaktır. Hepinize saygılar ve sevgiler sunuyorum" şeklinde twitter hesabından bir açıklama yaptı. İçişleri Bakanı Güler daha sonra Anadolu Ajansı'na detaylı şekilde konuştu.
 
İçişleri Bakanı Muammer Güler öyle açıklamalarda bulunduki oğlunun evinden çıkan çelik kasalara, para sayma makinelerine hiç değinmedi, tüm bu olanları pis bir tuzak olarak yorumladı. Siyasi iktidarın güdümünde olan Anadolu Ajansı'da çıkan delilleri hiç gündeme getiremedi. Güler yaptığı açıklama da bu yolsuzlukların üstünün örtüleceğinin izlenimlerini verdi.
 
İşte Bakan'ın AA'ya yaptığı o açıklama:
 
“Maalesef bu operasyonun, yolsuzluk kılıfı altında sunulan son derece çirkin bir tuzak olduğunu değerlendiriyorum. Çok daha önemlisi operasyon, medyanın da manipülasyonlarıyla yürütülen bir karalama kampanyasına dönüşmüştür. Operasyonla ilgili bütün hukuki ve usuli hükümler yerle bir edilmiştir.
 
BİLGİ SIZDIRILMIŞ
      
Daha operasyonun başladığı günden itibaren bütün medyaya görüntüler, ifadeler, kaydedilmiş ne varsa bütün deliller deşifre edilmiştir. Soruşturmada gizlilik kararı olmasına rağmen maalesef hem polis camiası içinden, hem de maalesef başka kanallardan önceden sızdırılmış, bir algı oluşturulmaya çalışılmıştır.
      
Burada maalesef yasaların açıkça çiğnendiğini görüyoruz. Bir kere öncelikle yargı sürecinin devamı boyunca verilen her karara elbette ki saygılı olacağız. Masumiyet ilkesinin özenle korunması gerektiğini burada bir kez daha ifade ediyorum. Aksi ispat edilene kadar herkesin masum olduğu unutulmamalıdır ama yayınlanan sözde belgelerin ilk bakışta dahi birçok çelişkiyi içinde barındırdığını gördüm. Hatta bizim konuşma tapelerimizde çok can alıcı yerlerde maalesef parayla ilgili konularda eklemeler olduğunu gördüm. Bunlar son derece güzelce düzenlenmiş ve eklemeler yapılmış, ilk bakışta dahi açıkça anlaşılabilecek düzenlemelerdir. Bunların kamuoyu tarafından en iyi şekilde değerlendirileceğine inanıyorum.
 
Bu kirli oyun bize  ve ailemize karşı olmanın da ötesinde Ak Parti ile ilgili, millet iradesiyle ilgili bir operasyona döndürülmüştür. Şimdi burada bir tuzak operasyonu olarak değerlendirdim. Maalesef 3 ayrı operasyon birleştirilerek tek bir operasyon gibi, tahrip gücü yüksek bir hale getirilmiştir. 14 ay sürdürülmekte olan bir operasyon, bir başka operasyonla birleştirilmiştir. 25-26 Ekim'de biten bir operasyon 52 gün bekletilmiş ve diğer operasyonlarla birleştirilmiştir”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com