Bakan Güler'den saldırı için şok açıklama

Bakan Güler'den saldırı için şok açıklama
Saldırganlar takip altındaymış!
İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ankara’da dün gece Emniyet Genel Müdürlüğü’ne saldıranların takipleri altında olduğunu belirtti. Bakan saldırının çözüm sürecini baltalamaya yönelik olduğunu vurguladı.
 
İçişleri Bakanı Muammer Güler, incelemelerde bulunmak üzere akşam saatlerinde özel bir uçakla Mardin’e gitti.  Havaalanında gazetecilerin soruları üzerine Bakan Güler, Ankara’da Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yapılan saldırı ve Kayseri’de ele geçen silahlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Saldırının çözüm sürecini baltalamaya yönelik olduğuna vurgu yapan Bakan Güler şöyle konuştu;
 
 "Maalesef iki hain saldırı oldu. Olayın hemen akabinde 2 bin kişinin üzerindeki bir ekip bir anda harekete geçirildi ve tüm seçenekler değerlendirilerek yoğun bir arama tarama faaliyeti yapıldı. Havadan yapılan takipler var, teknik takipler var, MOBESE takipleri var. Sonuçta 2 terörist biri ölü, biri yaralı olarak ele geçirildi. Silahla karşılık verilerek maalesef bir polisimiz ayağından hafif şekilde yaralandı. Bu saldırı alçakça ve haince bir saldırıdır ve insanlık dışı bir saldırıdır. Çünkü polisevine yapılan saldırı atılan roket orada birçok masum insanın birçok sivil insanın ölümüne sebep olabilirdi. Daha önce maalesef aynı benzer saldırılarda da benzer bir şekilde hedef gösterilmeksizin tamamen insanlık dışı bir saldırı yapılmıştı. Onun için kınıyor ve terörün gerçek yüzü acımasız yüzünün de bu olduğunu biliyoruz."  (MRE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com