Bakan Günay'dan Müftü'ye Noel Baba yanıtı

Bakan Günay'dan Müftü'ye Noel Baba yanıtı
'Noel Baba adam olsa evlere bacadan girmezdi' diyen Keşan Müftüsü şimdi de AK Partili Ertuğrul Günay'ın gündeminde...

Keşan Müftüsü çok kızgındı. Hedefinde yılbaşında baca baca gezerek evlere giren Noel Baba vardı. 'Noel Baba adam olsa evlere kapıdan girerdi' diyen Keşan Müftüsü'ne Bakan Ertuğrul Günay'dan yanıt geldi. Günay, Keşan Müftüsü'nün sözleri için, 'Talihsiz bir açıklama' tespitinde bulundu.

Antalya'nın Kundu bölgesindeki Mardan Palace Otel'de düzenlenen Turizm Değerlendirme Kurulu toplantısından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Edirne'nin Keşan ilçe Müftüsü Süleyman Yeniçeri Noel Baba ile ilgili açıklamalarına "Talihsiz bir açıklama" yorumunu yaptı.

İstanbul'daki Emek Sineması'nın ardından Majik Sineması ve Maksim Gazinosu'nun yıkılarak yerine rezidans yapılması ile ilgili soru üzerine Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Ben de gazeteden okudum. Maksim Gazinosu ili ilgili bir proje olduğunu biliyordum ama ayrıntısını bilmiyordum. Bugün Antalya'da okudum. Dosyasını istedim. Ankara'da inceleyeceğim. Mimarlar Odası'nın itirazı varmış. O itirazlar çerçevesinde kurul yeniden değerlendirebilir mi ve gerçekten proje nedir anlayacağız. Daha sonra net bir bilgi verebilirim" yanıtını verdi.

KENİDENE GÖRE İŞ YAPMIŞ

Edirne'nin Keşan ilçe Müftüsü Süleyman Yeniçeri'nin Noel Baba ile ilgili açıklamaları ile ilgili soru üzerine ise Bakan Günay şunları söyledi:

"Talihsiz bir açıklama. Turizm büyük ölçüde efsaneler üzerinde kendisini geliştirir. Mitoloji üzerine geliştirir. Ve o mitolojiyi, bütün ülkelerdeki mitolojiyi o bölge halkı destekler. Çünkü onun dünyaya tanıtımda katkısı vardır. Noel Baba dünyada birçok ülkenin sahip çıkmaya çalıştığı önemli bir aziz, isim. Ve bu Patara'da doğmuş diye bir bilgi var. Dünyanın Noel Baba olarak bildiği kişi Patara'da doğmuş ve Demre'de yaşamış olan Aziz Nikolas ve Noel Baba olarak bir bilgi var. Biz bu bilgiyi destekliyoruz. Bu bilgiyi çürütmeye çalışmıyoruz. Bunu ülkemizin tanıtımına dünyadaki başka insanların ülkemize ilgi göstermesine çok büyük bir katkısı oluyor. Ama arkadaşımızın birisi galiba üstüne vazife olmayan bir konuda konuşmuş. Anadolu'da bir söz vardır, 'Cahille bal yenmez, alimle taş taşı' diye. Kendine göre bir iş yapmış. Diyanet İşleri Başkanlığı hakkında soruşturma başlattı. Diyanet İşleri Başkanlığına teşekkür ediyorum"

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com