Bakan Günay'dan Ziyaret...

Bakan Günay'dan Ziyaret...
Kültür ve turizm bakanı Ertuğrul Günay, Başbakan R.Tayyip Erdoğan'ın Kütahya mitingi dolayısıyla şehrimize geldi.

Kültür ve turizm bakanı Ertuğrul Günay, Başbakan R.Tayyip Erdoğan'ın Kütahya mitingi dolayısıyla şehrimize geldi. Şehrimizin önemli sanat merkezlerinden olan Rüstempaşa El Sanatları ve Kültür Merkezini eşi ile birlikte ziyaret etti. Eşi Gülten Hanım sanatçıların ürettikleri el sanatları işlerine olan hayranlığını gizleyemedi. Sanatçılar, Sevil Lüle ve Hülya Avlupınar bakan eşini karşılayarak kendisine Kütahya'ya özgü el işi hediyelerden takdim ettiler.
Bakan Günay, Rüstempaşa El Sanatları ve Kültür Merkezinde bulunan BAKEM Sanat Galerisini ziyaret etti. Sanatçılardan Ressam Bayram Yıldız'ın eski Kütahya evleri, Kerim Keçecigil'in tezhip hat ve çini çalışmalarını ve Mustafa ER'in ferman ve bitki yaprağı oyma sanatından örnekleri beğeni ile izledi. Bakanlığında Kütahyalı sanatçılara destağinin devam edeceğini dile getirdi.
Çini sanatçısı Kerim Keçecigil tarafından Bakan Günay'a ziyaretleri anısına çini tabak hediye edildi. Bakan Rüstempaşa El Sanatları ve Kültür Merkezi sanatçıları ile ayrı ayrı vedalaşarak buradan ayrıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com