"Bakan, ırkçı hezeyanı körükledi"

"Bakan, ırkçı hezeyanı körükledi"
Halkevleri ve İHD üyeleri, Azerbaycan'ın Hocalı şehrinde katliama uğrayanları anma amacıyla pazar günü Taksim'de yapılan mitingde atılan sloganlar ve konuşmalar için suç duyurusunda bulundu.

İlk olarak İstanbul Halkevi adlı grup, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi. Grup, Taksim'de Hocalı Katliamında ölenleri anmak ve yaşanan olayları protesto için düzenlenen mitingde taşınan bazı pankart ve konuşmaların suç unsuru oluşturduğunu öne sürerek suç duyurusunda bulundu.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

İstanbul Halkevleri adına basın açıklamasını İstanbul Halkevi Başkanı Özge Ozan okudu.

Ozan, "Finansman kaynağı açıklanmayan pahalı reklam kampanyaları eşliğinde, Türkiye?nin dört bir yanından otobüslerle Taksim?e taşınan bindirilmiş kıtalara miting konuşmacısı olarak seslenen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ise bu ırkçı hezeyanı körükleyen bir konuşma yaptı" dedi.

İkinci suç duyurusu

Daha sonra ise İnsan Hakları Derneği üyesi grup adliyeye geldi. Grup adına açıklama yapan İHD Şube Yöneticisi Meral Çıldır, mitinge katılanların attığı sloganlar ve taşıdıkları pankartların içeriğinin nefret suçu oluşturduğunu söyledi. Meral Çıldır, Türkiye'de yaşayan Ermenilerin kendilerini tehdit ve tehlike altında hissederek derneklerine başvurduklarını öne sürdü. Çıldır, mitinge katılan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in burada yaptığı konuşmasından bir bölüm okudu. Grup üyeleri açıklamanın ardından Bakan Şahin ve miting tertip komitesi hakkında 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com