Bakan Işık'tan Güney Kore Büyükelçiliğine taziye ziyareti

Bakan Işıktan Güney Kore Büyükelçiliğine taziye ziyareti
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık:

ANKARA (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Dost ve kardeş ülke Kore Cumhuriyetinin elim bir feribot kazasında hayatını kaybeden genç insanlarının ailelerinin ve Kore halkının acılarını paylaşıyorum. Acılı ailelerine ve tüm Kore Cumhuriyeti halkına sabır ve başsağlığı diliyorum" dedi.

Işık, Güney Kore'deki feribot kazasında hayatını kaybedenler için bu ülkenin Ankara Büyükelçiliğine taziye ziyaretinde bulundu. Güney Kore halkına, gençlerin ailelerine ve Güney Kore'nin Ankara Büyükelçisi Sangkyu Lee'ye baş sağlığı dileyen Işık, iki ülke arasındaki ilişkilerin önemine işaret ederek bir halkın yaşadığı üzüntünün diğerini çok derinden üzdüğünü, bir halkın sevincinin ise diğerini sevindirdiğini söyledi. 

Türk halkının feribot kazası nedeniyle büyük bir üzüntü, acı yaşadığını dile getiren Işık, "Özellikle 99 depreminde Güney Kore halkının Türkiye'ye gösterdiği ilgiyi, hassasiyeti hiç unutmadık. Böyle bir elim kazadan dolayı bizler de sadece Türk hükümeti olarak değil Türk halkı olarak büyük bir acı yaşadık. Bunları paylaşmak için buradayız. Kendilerine, genç kardeşlerimizin ailelerine sabır diliyorum. Hayatını kaybeden gençlerimizin ruhu şad olsun" diye konuştu.

Feribot kazasında hayatını kaybedenler için açılan taziye defterini de imzalayan Işık, şunları yazdı:

"Dost ve kardeş ülke Kore Cumhuriyetinin elim bir feribot kazasında hayatını kaybeden genç insanlarının ailelerinin ve Kore halkının acılarını paylaşıyorum. Acılı ailelerine ve tüm Kore Cumhuriyeti halkına sabır ve başsağlığı diliyorum. Hayatını kaybeden tüm genç kardeşlerimizin ruhu şad olsun."

Kazada hayatını kaybedenlerin sayısının 175 kişiye yükseldiğini, 127 kişinin ise hala kayıp olduğunu bildiren Sangkyu Lee, Bakan Işık'a ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Sangkyu Lee, "Bu kazada çok üzücü olan açılmamış çiçekler olan gençlerin vefat etmiş olması. Üzüntümüzü paylaştığınız için teşekkürler. Taziyenizi Güney Kore hükümetiyle paylaşacağız. Kayıpları bulmak için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com