Bakan işten atılan işçiyle dalga geçti!

Bakan işten atılan işçiyle dalga geçti!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, işten atılan işçiye, "Ben senden, '17 ay çalıştım, çok teşekkür ederim. Emeğimin karşılığını aldım' demeni beklerdim" dedi.

Artvin'in Hopa İlçesi'nde Sarp Sınır Kapısı'nda kimlikle geçiş işlemleri için işe alınan ancak geçiş ücretinin 1 liradan 15 liraya çıkarılmasının ardından geçen hafta işlerine son verilen 14 işçi, bölgede incelemelerde bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile görüştü.
 
Bakan Yazıcı, sorgusuz sualsiz işten çıkarıldıklarını anlatarak kendilerine yardımcı olunmasını isteyen işçilere "İş-Kur bünyesinde iş arama çalışmalarınızı sürdürün" dedi. Yazıcı, işçiler adına konuşan Olcay Tan'a, "Ben senden, '17 ay çalıştım, çok teşekkür ederim. Emeğimin karşılığını aldım' demeni beklerdim" diyerek sitem etti.
 
Önceki günlerde kanser hastası Dilek Özçelik'e Edirne’de ilaçlarının temini için yardım istediği Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın cebine koyduğu parayı 'Ben dilenci değilim' diyerek iade etmesiyle Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Dilek Özçelik, bakanın kendisine verdiği paranın 2 bin lira değil, tahminen 200 ya da 300 lira olduğunu söyledi.
 
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik ise dün katıldığı bir televizyon programında, Çevre Ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın cebinden çıkarıp Dilek Özçelik’e verdiği ancak onun iade ettiği paranın 2 bin lira olduğunu ileri sürmüştü.
 
AKP'li Hüseyin Çelik ise Dilek'in ruh halinin bozuk olduğunu öne sürerek pes dedirtmişti. Çelik şu sözleriyle de tepki toplamıştı: "Bugün kızımız 200-300 lira demiş. Dilencilere 2 bin lira verildiğini gördünüz mü? Bakan ilaç için bu parayı veriyor. Sayın bakan linç edilmeye çalışılıyor. Bu çirkin bir şey. Önemli olan kızımızın iyileşmesidir." (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com