Bakan kadınları kızdıracak!

Bakan kadınları kızdıracak!
CNN Türk'e konuk olan Bakan Müezzinoğlu, kürtaj ve sağlık ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz yıl içerisinde çok tartışılan ‘kürtaj’ konusunda açıklama yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ‘Benim bedenim buna kimse karışamaz’ mantığına karşı olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz yıl ortaya atılan ‘kürtaj yasası’ fikri nedeniyle bir çok sivil toplum örgütü protesto gösterileri yapmış, sosyal medyada “Benim bedenim benim kararım’ başlıklı kampanyalar başlatılmıştı. Halkın büyük çoğunluğunun bu fikre karşı çıkmasının ardından AKP Hükümeti geri adım atmıştı.

BENİM BEDENİM BUNA KİMSE KARIŞAMAZ’A KARŞIYIM

Geçtiğimiz yıl çok tartışılan kürtaj ile ilgili de açıklama yapan Sağlık Bakanı şunları söyledi;

Kürtajın bilimsel değerlendirmelerini daha reel, toplumsal kültürlerimizle paralel olabilecek bana göre biz değil, hukuk önemli. canlı hukukunu, insan hukukunu merkeze almamız lazım. Bana göre bu önümüzde 3 ayın 5 ayın hukuku değil. Şu cümle yanlış “ben anayım buna kimse karışamaz” bunu doğru bulmuyorum. Bütün hak annenin değildir. Cenin oluştuktan sonraki süreçte bunun sahibi benim bu beden benim, bedenime ne istersem yaparım”ı doğru bulmuyorum.

ÖZEL HASTANESİ VAR MI?

Bakan Müezzinoğlu hastanesi olup olmadığı sorusuna da şu şekilde yanıt verdi;

Özel hastanem yok bir özel hastanenin kurucusuyum. Yöneticilik, yönetim kurulu başkanlığı da yaptım. Hekimlik de yaptım. 2002'nin Eylül ayında hekimliği bıraktım 2007'de milletvekili olduğu gün yöneticiliği de bıraktım. Büyük hissedarı değilim ama kurucusuyum ve birçok hissedar bana güvenerek buraya yatırım yaptı. Sağlığa bakışım özel hastane kurduğumda bile özelci olmadı. Asla milleti özele veya bir başka yere muhtaç etmeyecek noktada sahiplenmesi lazım.

Halbuki biz hastaneyi kurduğumuzda bu koşullar olsaydı özel hastane kurmazdım belki. Özel dinamiklerle devletin dinamikleri biz bütünüz ve 75 milyona bu şekilde hizmet verme niyetindeyiz. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com