Bakan Kavaf Kütahya'da

Bakan Kavaf Kütahya'da
Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf ziyaret, açılış ve temel atma törenlerine katılmak üzere bugün Kütahya'ya geliyor.

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf ziyaret, açılış ve temel atma törenlerine katılmak üzere bugün Kütahya'ya geliyor.

Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'nin gayretleriyle İl Özel İdaresi tarafından yaptırılacak olan yeni huzurevi hakkında açıklamalarda bulunan Vali Kocatepe, İl Özel İdaresi tarafından ihalesi yapılarak hazırlanan projenin, proje müellifi tarafından hazırlandığını ve Bayındırlık ve İskan Bakanlığının inceleme ve onayından geçtiğini ifade etti.
Vali Kocatepe, 'Eski Huzurevi yanına yapılacak olan yeni Huzurevi binası, 1 idari ve sosyal, 1 yatakhaneden oluşmakta olup 2 Blok şeklinde, Toplamda 8.000 m2 inşaat alanına sahip olan Huzurevi binası 107 yatak kapasiteli ve tüm sosyal amaçlı odalar bulunacak şekilde dizaynı gerçekleştirilecek. Yeni huzurevi ile mevcut huzurevinin yetersizliği gibi sıkıntılar da aşılmış olacaktır 'dedi., ayrıca Valilik, Belediye, Sosyal Hizmetler Kurumu ve Çocuk Yurtları ile AK Parti İl Teşkilatı'nı da ziyaret edecek.
Kütahya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Bakan Kavaf, Kütahya Valiliği ve Kütahya Belediyesini ziyaret edecek. Ardından  Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği ve AKP İl başkanlığını ziyaret edecek. Bakan Kavaf, kurum ziyaretinin ardından sırasıyla Çocuk yuvasını, Erkek Yetiştirme Yurdunu, Kız yetiştirmeYurdunu ve Huzur evini ziyaret ederek yeni huzur evi temel atma törenine katılacak. 30 Eylül'de bitmesi beklenen Sevgi Evleri inşatını da inceleyecek olan Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Kavaf,  Tahsin Uygun Özürlü Bakım Merkezi'nin açılışını yaparak Kütahya'dan ayrılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com