Bakan Kılıç hakkında şok belge

Bakan Kılıç hakkında şok belge
Sözcü Gazetesi'nin haberine göre Bakan Suat Kılıç, kara paradan tutuklu Metro'nun sahibi Galip Öztürk ile ortak enerji şirketi kurmuş.

Meclis'te Kılıç hakkında verilen gensoru görüşülürken ortaya çıkan şok belgeye göre Bakan Suat Kılıç, Çarşamba Enerji Elektrik Üretim AŞ'nin ortağı konumunda.

CHP'nin Ankara Hamamönün'deki eviyle ilgili iddialar nedeniyle Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç hakkında verdiği gensoru görüşmeleri dün Meclis'te reddedildi.

Ancak CHP'li Levent Gök'ün ortaya attığı yeni iddia, Kılıç'la ilgili ev ve araba ile ilgili iddialarını gölgede bırakarak gündeme tam bir bomba gibi düştü.

Başbakan Erdoğan'a gelen bir ihbar mektubu ile operasyon düzenlenen, kara para ve çeşitli suçlardan tutuklanan Metro Turizm'in sahibi Galip Öztürk ortaklık Bakan Kılıç'ı zor durumda bırakacak gibi görünüyor.

2007 yılında enerji üretmek ve satmak üzere kurulan şirkette Suat Kılıç dışında 10 ortak daha var. AKP Samsun eski Milletvekili Fatih Öztürk ve Çarşamba Belediye Başkanı da kurucu ortaklar arasında.

Bakan Kılıç'ın başlangıçta şirkette yüzde 5 olan ortaklığı Mayıs 2011'de yapılan değişiklikle yüzde 1'e indirilmiş, tutuklu işadamı Galip Öztürk'ün hissesi ise yüzde 35'e çıkarılmış.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com