Bakan Kılıç, seçim sonuçlarını değerlendirdi

Bakan Kılıç, seçim sonuçlarını değerlendirdi
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç:

ANKARA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yerel seçim sonuçlarından herkesin kendi adına bir sonuç çıkartması gerektiğini belirterek, "En önemlisi, bu seçimler iftira ve uydurma haberlerle milletin kanaatinin değişmeyeceğinin ispatı" dedi.

Bakan Kılıç, yaptığı yazılı açıklamada, yerel seçimlerde verilen her oyun Türkiye'nin güçlü, güzel ve özgür yarınları için bir "evet" anlamına geldiğini vurguladı.

Türk milletinin tarihin hiçbir döneminde oyunlara boyun eğmediğini ifade eden Bakan Kılıç, şunları kaydetti: 

"Sizler, halkımızın kanaatlerinin, iftiralarla, uydurma haberlerle, sahte ses kayıtlarıyla belirlenemeyeceğini, halkın kanaatinin yalnız ve yalnız halka yapılan gerçek hizmetlerle değiştirilebileceğini kanıtladınız. Milletimizin kanaatlerinin, sadece millete aşık bir liderin, hizmet sevdasıyla gecesini gündüzüne katarak Türkiye'nin güçlü yarınları adına harcadığı benzersiz çaba ile değiştirilebileceğini ifade ettiniz."

Bakan Kılıç, seçim sonuçlarının "bu milletin asla oyuna gelmeyeceğinin bir kanıtı" olarak da değerlendirilebileceğini belirterek, "Bizler için halka hizmet Hakk'a hizmettir. Sizler bunu bir kez daha taktir ettiniz, bu milletin asla oyuna gelmeyeceğini, bu topraklara kem gözlerle bakan herkese bir kez daha ilan ettiniz" ideğerlendirmesinde bulundu.

AK Parti'nin 12 yıldır millet sevdasıyla attığı her adımda sarsılmaz bir siyasi iradenin temsilcisi olduğunu kaydeden Bakan Kılıç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, sizler için çalışmaya, yeni Türkiye'de huzur, mutluluk, bolluk, bereket ve birliktelikle dolu bir geleceğin inşası için mesai harcamaya tüm kalbimizle devam edeceğiz. Sizlerin, AK Parti kadrolarına duyduğunuz güvenin haklı bir güven olduğunu, ispat etmeyi yılmaksızın sürdüreceğiz. Yerel seçimlerinde Samsunumuzda elde ettiğimiz başarı, bizler için siyasi bir başarı elde etmiş olmanın çok ötesinde anlamlar taşıyor. Elde edilen başarı, bizler için sadece bir emirdir. Halka hizmete devam etmemiz için milletimizin bize emir tebliğidir. Unutmayın ki bu duyguyla sizler için hizmete kaldığımız yerden devam edeceğiz, daha büyük bir tutku ve heyecanla."

Bakan Kılıç ayrıca Samsun'da da büyük bir başarı yakaladıklarını vurgulayarak, "Bu gün sizlerin 'evet'iyle kazanan sadece AK Parti değil Samsunumuzdur. Türkiye ve Samsun adına bu güzel sonucun oluşmasında emeği bulunan, AK Parti kadrolarına ve bu güvenoyunu bizlere layık gören tüm Samsunlu hemşehrilerim ve halkımıza yürekten teşekkür ederim. Güçlü yarınlar Türkiye'yi bekliyor. Durmak yok, yola devam" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com