Bakan Kılıç'a yabancı basın ilgisi

Bakan Kılıça yabancı basın ilgisi
Dünya basınının önde gelen spor yazarları, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın 12. SportAccord Kongresi'ndeki değerlendirmelerini haber yaparak dünya spor kamuoyuna duyurdu

ANKARA (AA) - Dünya basınının önde gelen spor yazarları, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın 12. SportAccord Kongresi'ndeki değerlendirmelerini haber yaparak, dünya spor kamuoyuna duyurdu. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, dünyanın önde gelen spor sitelerinden Around the Rings'in tecrübeli yazarı Ed Yula, "Kılıç, Türkiye'nin olimpik geleceğine karar vermek için zaman ayırıyor" başlıklı yazısında, 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları adaylığı konusunda henüz bir karar verilmediğini belirtti.

Yula, Bakan Kılıç'ın, "Eğer İstanbul 2020 kampanyasını kazansaydı, Türkiye oyunlara ev sahipliği yapan ilk müslüman ülke olmasının yanı sıra nüfusunun ortalama yaşı 30'dan düşük en genç ülke olacaktı" açıklamasını ön plana çıkardığı yazısında, "Türkiye’nin spor bakanı olimpiyatlar konusunda acele etmek istemiyor" ifadesine yer verdi.

Yazısında Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın açıklamalarına geniş yer ayıran Yula, şu ifadeleri kullandı:

"Kılıç, gelecekteki en önemli hedefinin IOC üyelerini İstanbul'un doğru seçim olduğuna ikna etmek olduğunu belirtiyor. Aralık 2013'te Gençlik ve Spor Bakanlığı'na getirilen Kılıç, 'İstanbul'un olimpiyat oyunlarını nasıl kazanacağına dair fikirlerimiz var. Ancak genel işimiz, bütün gidişata bakıp neden bazı IOC üyelerini bizim lehimize ikna edemediğimize bakmak ve anlamak olacak' diyor. İstanbul ve Türkiye'nin daha önce oyunlara ev sahipliği yapan ülkelere göre hiçbir dezavantajı olmadığını söyleyen Bakan Kılıç, kentin derin bir geçmişi olan, dünyanın eşsiz şehirlerinden biri olduğunu belirtiyor. Türk spor bakanı, olimpiyatlar için her zaman mücadele edeceklerini vurguluyor." 

Yula, "37 yaşındaki genç lider, 'Türkiye çok genç bir nüfusa sahip ve 20 ya da 30 yıl sonra bile hala genç kalacak' diyor. Kılıç, asıl amaçlarının gençlerin çeşitli spor organizasyonlarına katılımını sağlamak olduğunu belirtiyor ve ekliyor; 'Genç nüfus, spor konusunda çok tutkulu...' Altyapı ve hizmet anlamında muazzam işler yaptıklarını söyleyen Kılıç, Türk sporcuların olimpiyatlarda daha fazla başarı kazanması için sıkı bir şekilde çalıştıklarını belirtiyor" şeklinde görüş belirtti.

 

-  Rest: "Türkiye'nin dopinge tahammülü yok"

 

SportCal sitesinin spor yazarı Jonathan Rest ise Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın dopingle ilgili açıklamalarını ön plana çıkardı.

Rest, "Türkiye'nin dopinge tahammülü yok" başlıklı yazısında "Bakan Kılıç, dopinge mücadelede uyguladıkları sıfır tolerans politikasına büyük önem veriyor" açıklamasına yer verdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com